ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները Ստեփանակերտից հյուսիս-արևմուտք հատվածում ժամը 19:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի 2 ԱԹՍ:
Ինչպես տեղեկացնում են Պաշտպանության բանակից, լարվածությունն առաջնագծում պահպանվում է: Հրետանային և ականանետային փոխհրաձգություն է: Հարավ-արևելյան ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի շարասյուն, որի ուղղությամբ վարվել է դիպուկ կրակ՝ ոչնչացնելով մեծ քանակի կենդանի ուժ և տեխնիկա։
ՊԲ-ն վստահաբար կատարում է իր մարտական առաջադրանքները, հակառակորդի մարտական ներուժի մաշումը շարունակվում է։
Իր հերթին, Արցախի տեղեկատվական շտաբը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում է՝ ինչպես է հակառակորդը դիմում փոխուստի Բերձորի լեռներից հայկական ուժերի գործողությունների արդյունքում:

Подразделения ПВО Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) 8 октября около 19:30 уничтожили два азербайджанских беспилотника в северо-западной части Степанакерта. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
По ее словам, напряженность на карабахской передовой сохраняется, ведется артиллерийская перестрелка.
«В юго-восточном направлении была замечена колонна противника, в направлении которой велся целевой огонь, в результате которого было уничтожено большое количество живой силы и техники. Войсковые части Армии обороны уверенно выполняют свои боевые задачи, боевой потенциал противника продолжает изнашиваться», – отметила Степанян.
Кроме того, армянская сторона опубликовала кадры, на которых видно, как в результате действий Армии обороны азербайджанские военнослужащие убегают с гор Бердзора.