Արցախի Կարմիր շուկայի ուղղությամբ թշնամու` ժամը 14:20-ին ձեռնարկած գրոհը կասեցվել է, հայտնել է պաշտպանության նախարարության խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Հարավարևելյան ուղղությամբ մարտերը շարունակվում են, ժամը 12:10-ից 14:50-ն ընկած ժամանակահատվածում խոցվել է հակառակորդի 3 անօդաչու թռչող սարք»,-ասել է նա։
Ստեփանյանը նաև տեղեկացրել է, որ Քարին տակի մատույցներում հակառակորդի ստորաբաժանում է ոչնչացվել։
Նոյեմբերի 8-ի լույս 9-ի գիշերն ընթացած մարտերում հայկական կողմը 8 ԱԹՍ էր խոցել, ևս մեկ ԱԹՍ-ի խոցելու մասին վաղ առավոտյան հայտնել էր ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրում Հովհաննիսյանը։ Ստացվում է, վերջին 24 ժամում հայկական կողմը 12 ԱԹՍ է խոցել։

9 Ноябрь 2020 - 17:19 AMT
Предпринятая ВС Азербайджана 9 ноября в 14:20 атака в направлении общины Кармир шука Мартунинского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) отбита. Об этом сообщила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«В юго-восточном направлении бои продолжаются, а в период с 12:10 до 14:50 силы ПВО Армии обороны Арцаха сбили три азербайджанских беспилотника», – отметила Степанян.
Она также опубликовала видео уничтожения подразделения ВС Азербайджана на подступах к Карин Таку.
Ранее официальный представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил, что вражеская группировка, обнаруженная в направлении Карин Так, уничтожается ракетно-артиллерийскими ударами Армии обороны Арцаха. Враг несет большие потери, отметил он.