Ռուսական բանակի քսան Իլ-76 ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռ է վայրէջք կատարել Հայաստանում։ Ըստ ՌԴ ՊՆ-ի՝ դրանցով Հայաստան է տեղափոխվել 400 զինծառայող, զրահափոխադրիչներ, զրահամեքենաներ և կապի միջոցներ։
Ղարաբաղում կտեղակայվի 1970 զինծառայող, 90 զրահափոխադրիչ և 380 այլ տեխնիկա: Խաղաղապահ զորքերի կազմում են լինելու ՌԴ ԶՈւ Կենտրոնական ռազմական շրջանի 15-րդ առանձին մոտոհրաձգային բրիգադի ստորաբաժանումները:
Նշվում է, որ կողմերի ստանձնած պայմանավորվածությունների կատարումը վերահսկելու համար նախատեսվում է դիտակետեր ստեղծել Ղարաբաղի շփման գծի և Լաչինի միջանցքի երկայնքով:
Երթն իրականացնելու համար տեխնիկան և սպառազինությունն անցել են տեխզննում՝ լեռնային շրջաններում շարժվելու պատրաստականության աստիճանը ստուգելու նպատակով։ Նշվում է, որ երթուղիների համաձայնեցումից հետո ռուս խաղաղապահները երթով կշարժվեն դեպի խաղաղապահ առաջադրանքների կատարման շրջաններ։

Il-76 aircraft of the Russian air force have arrived in Armenia and brought more than 400 Russian peacekeepers to the country, the press service of the Russian Defense Ministry reported Wednesday, November 11.
At least 20 Il-76 military transport planes with officers of the command of the Russian peacekeeping forces and servicemen of the 15th peacekeeping brigade have landed in Armenia, the ministry said.
About 2,000 servicemen, 90 armored personnel carriers, as well as 380 units of automobile and special equipment will be transferred to the zone of the Nagorno-Karabakh conflict to carry out the peacekeeping mission.
According to the Russian Defense Ministry, Russian observation posts will be located along the contact line in Nagorno-Karabakh and along the Lachin corridor connecting Armenia and Karabakh. The command of the operation will be located in or near Stepanakert.