Վերաքննիչ դատարանը որոշել է 25 միլիոն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակել երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդուն՝ Նարեկ Սարգսյանին, փոխանցում է Factor.am-ը։
Նրա պաշտպան Կարեն Մեժլումյանը հայտնել էր, որ իրենք նոյեմբերի 12-ին ներկայացրել են միջնորդություն 20 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակելու վերաբերյալ, բայց դատարանը որոշել է 25 մլն դրամ գրավ սահմանել։
Նարեկ Սարգսյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու, պատրաստելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով։ Նա 2018 թվականի հուլիսից հետախուզվում էր, որից հետո հայտնաբերվել էր Չեխիայում՝ Ֆրանկլին Գոնսալես անվամբ. 2019-ին դեկտեմբերին Սագսյանն արտահանձնվեց Հայաստանին։

Narek Sargsyan, the nephew of former President Serzh Sargsyan, has been released on bail of AMD 25 million ($50,000), Factor.am reports.
Narek Sargsyan is charged with illegal acquisition and possession of weapons, arms, explosives, as well as illicit drug trafficking.
In December 2019, the Czech Republic satisfied a request submitted by the Prosecutor General of Armenia to extradite Sargsyan to Armenia. He was discovered and arrested in Prague in 2018. He held a false passport which identified him as a citizen of Guatemala named Franklin Gonzales.