Հայաստանում նոյեմբերի 16-ի դրությամբ կորոնավիրուսի դեպքերը հասել են 117,886-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 549-ով, տեղեկացնում է առողջապահության նախարարությունը։
Մեկ օրում թեստավորվել է 1550 մարդ։ Նախորդ օրը՝ նոյեմբերի 15-ը, հանգստյան օր էր և ոչ բոլոր ախտորոշիչ լաբորատորիաներն են աշխատել։ Ընդհանուր առմամբ, 465,551 թեստ է արվել։
Ապաքինվել է ևս 881 մարդ, առողջացածների ընդհանուր թիվը 75,865 է, փաստացի բուժվողներինը՝ 39,779-ը։
Մահվան ևս 29 դեպք կա, 25-ը՝ կորոնավիրուսից, 4-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության հետևանքով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 1788 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 454:

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 549 to reach 117886 on Monday, November 16 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 881 more people have recovered, 25 patients have died from Covid-19, while four others carrying the virus have died from other causes in the past 24 hours.
A total of 1550 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 75,865 people have recovered, 1788 have died from the coronavirus in the country, while 454 others carrying the virus have died from other causes.