Նոյեմբերի լույս 17-ի գիշերը 2 անձ է հարձակվել պաշտպանության նախարարության նախկին ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանի վրա։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում՝ հավելելով, որ, բարեբախտաբար, կարողացել է ինքնապաշտպանվել։
«Նոյեմբերի 9-ից սկսած ստանում եմ տարբեր սպառնալիքներ, բայց բանի տեղ չեմ դրել: Նույնիսկ ակնհայտ հաշվեհարդարի կոչերին չեմ արձագանքում: Ոստիկանությանը մերժեցի բողոք ներկայացնել այդ մարդկանց դեմ:
Երեկ գիշեր երկու անձ վրաս հարձակում գործեցին, բարեբախտաբար կարողացա ինքնապաշտպանվել: Որևէ մեկից չեմ վախենում և որևէ մեկին էլ ինձ թշնամի չեմ համարում: Սակայն, քանի որ այսօր էլ շարունակում են հաշվեհարդարի կոչերն ու սպառնալիքները, քանի որ որոշ տեղերում ինձ հետևում են, ստիպված եմ դիմել ոստիկանություն»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ ՄԻՊ-ը հայտարարել էր, որ յուրաքանչյուր խոսք ասելիս պետք է պարտադիր նկատի ունենալ դրա կամ արտահայտության հնարավոր բոլոր ենթատեքստերն ու փոխաբերական իմաստները: Սա պետք է նկատի ունենան հանրային ճանաչում ունեցող բոլոր անձինք, իսկ պետական կամ հանրային այլ պաշտոն զբաղեցնողները պարտավոր են հաշվի առնել, որ այդ արգելքները կազմում են իրենց իրավական կարգավիճակի պարտադիր մասը:

17 Ноябрь 2020 - 14:27 AMT
В ночь на 17 ноября 2 неизвестных напали на бывшего официального представителя Минобороны Армении Арцруна Ованнисяна. Об этом сообщил сам Ованнисян на своей странице в Facebook.
Ему удалось самостоятельно защититься. По словам Ованнисяна, начиная с 9 ноября, когда Армения признала поражение в войне в Карабахе, он получал различные угрозы, но не обращал на них внимание и не стал писать жалобу в полицию.
«Однако поскольку и сегодня продолжаются призывы к расправе и угрозы, поскольку в определенных местах за мной следят, я вынужден обратиться в полицию», – отметил Ованнисян.
После подписания соглашения Ованнисяна в соцсетях неоднократно обвиняли в том, что он скрывал истинное положение вещей в ходе военных действий в зоне карабахского конфликта.