Նոյեմբերի 18-ի երեկոյան Ազատության հրապարակում հավաքվել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջողները, իսկ Հանրապետության հրապարակում՝ նրա աջակիցները, որոնց մի մասը կրում է զինվորական համազգեստ։
Սեպտեմբերի 27-ից գործող ռազմական դրությամբ հավաքներն օրենքով արգելված են:
Փաշինյանը դուրս է եկել աջակիցների հետ հանդիպման և հորդորել դադարեցնել հավաքը, երբ անհրաժեշտություն լինի, ինքը կհրավիրի։
«Ես ձեզ խոստանում եմ` ես ժողովրդին չեմ դավաճանի, ես ձեզ խոստանում եմ, երբ կլինի անհրաժեշտություն, ես ձեզ բոլորիդ կհրավիրեմ հրապարակ»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը կոչ էր արել իրենց համակիրներին չհավաքվել և չմասնակցել ցույցերի։
Նոյեմբերի 15-ին Փաշինյանը գրառում էր արել, որում նշում էր, որ սպասում է զինվորներին Երևանում` «վերջնականորեն լուծելու պատերի տակ վնգստացողների հարցերը»։ Գրառումից հետո «Իմ քայլը» խմբակցության որոշ պատգամավորներ հայտարարել էին իրենց մանդատը վայր դնելու մասին։

В Ереване у здания правителства 18 ноября на митинг в поддержку премьер-министра Никола Пашиняна собрались его сторонники. Сам Пашинян появился на митинге и попросил собравшихся разойтись, так как в стране действует военное положение, во время которого митинги запрещены.
Пашинян обратился к своим сторонникам с которкой речью, пообещав, что не предаст народ и в случае необходимости пригласит их на площадь Республики.
«Я знаю, что в Армении есть десятки тысяч людей, которые при необходимости выйдут на площадь. Я хочу поблагодарить вас. Я преклоняюсь перед парнями, которые вернулись с фронта, я преклоняюсь перед всеми нашими жертвами, родителями. Обещаю, я не предам народ, обещаю, что когда будет необходимость, я всех вас приглашу на площадь», – заявил Пашинян.
В то же самое время на площади Свободы проходит митинг 16 оппозиционных партий, участники которого требуют отставки Пашиняна.