Նոյեմբերի 18-ի երեկոյան Ազատության հրապարակում հավաքվել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջողները, իսկ Հանրապետության հրապարակում՝ նրա աջակիցները, որոնց մի մասը կրում է զինվորական համազգեստ։
Սեպտեմբերի 27-ից գործող ռազմական դրությամբ հավաքներն օրենքով արգելված են:
Փաշինյանը դուրս է եկել աջակիցների հետ հանդիպման և հորդորել դադարեցնել հավաքը, երբ անհրաժեշտություն լինի, ինքը կհրավիրի։
«Ես ձեզ խոստանում եմ` ես ժողովրդին չեմ դավաճանի, ես ձեզ խոստանում եմ, երբ կլինի անհրաժեշտություն, ես ձեզ բոլորիդ կհրավիրեմ հրապարակ»,- ասել է նա։
Ավելի վաղ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը կոչ էր արել իրենց համակիրներին չհավաքվել և չմասնակցել ցույցերի։
Նոյեմբերի 15-ին Փաշինյանը գրառում էր արել, որում նշում էր, որ սպասում է զինվորներին Երևանում` «վերջնականորեն լուծելու պատերի տակ վնգստացողների հարցերը»։ Գրառումից հետո «Իմ քայլը» խմբակցության որոշ պատգամավորներ հայտարարել էին իրենց մանդատը վայր դնելու մասին։

Supporters of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan gathered in front of the government building in Yerevan for a rally on Wednesday, November 18. Pashinyan himself, however, asked the protesters to disperse since public gatherings are prohibited under the martial law.
The PM delivered a short speech promising to not betray the people and, if necessary, invite them to the Republic Square for a rally.
"I know there are tens of thousands of people in Armenia who will come to the square if necessary. I want to thank you. I bow before the guys who have returned from the front, I bow before all our victims and their parents. I promise I will not betray the people, I promise I will invite you all to the square if need be."
At Freedom Square, meanwhile, 16 opposition parties and their supporters are rallying to demand Pashinyan's resignation.