58 տարեկանում մահացել է ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի տիկին Ռիտա Սարգսյանը: Այս մասին հայտնում է երրորդ նախագահի գրասենյակը:
Նոյեմբերի 16-ին հայտնի էր դարձել, որ կորոնավիրուսով վարակված Սարգսյանը վերակենդանացման բաժանմունքում է, ծայրահեղ ծանր վիճակում։ Ավելի ուշ նրան տեղափոխել էին արտերկիր:
Sputnik Արմենիայի տեղեկություններով` նրան տեղափոխել էին Գերմանիայի բժշկական կենտրոններից մեկը։
Սարգսյանը ծնվել էր 1962 թվականին՝ Ստեփնակերտում։ 2010 թվականից նա արյան քաղցկեղ և այլ ծանր հիվանդություններ ունեցող երեխաներին օգնող «Նվիրիր կյանք» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահն է։ Հիմնադրամի ջանքերով վերակառուցվել և վերազինվել է Պրոֆ. Ռ.Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոնը։
Առաջին տիկինը 2011 թվականին ստեղծել է «Արագիլ» հիմնադրամը: Դրա նպատակն է աջակցել սոցիալապես անապահով զույգերին արհեստական բեղմնավորման միջոցով երեխա ունենալ: Նրա ջանքերով 2012-ին ստեղծվել է «Աուտիզմ» ազգային հիմնադրամը, որի միջոցներով կառուցվել է հատուկ դպրոց։

The wife of third Armenian President, Rita Sargsyan, has died at the age of 58, the third President's office said Friday, November 20.
It was reported earlier that Sargsyan had contracted Covid-19 and had been hospitalized in a critical state. According to some media reports, the former First Lady was transported to Germany for treatment.
Sargsyan was born in Stepanakert in 1962. She served as the chairwoman of the Board of Trustees of Donate Life charitable foundation, which helps children with leukemia and other serious diseases. Sargsyan established Aragil Foundation in 2011, which supports socially vulnerable couples to have children through artificial insemination. She also helped establish the Autism National Foundation in 2012.