Հայաստանում նոյեմբերի 30-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 135,124-ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 356-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մեկ օրում թեստավորվել է 1098 մարդ, ընդհանուր առմամբ, 510,127 թեստ է արվել։
Նախորդ օրը՝ նոյեմբերի 29-ը, հանգստյան օր էր, և ախտորոշման ոչ բոլոր լաբորատորիաներն են աշխատել։
Մահվան ևս 26 դեպք է գրանցվել, որից 22-ը՝ կորոնավիրուսից, 4-ը՝ այլ պատճառով, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 2164 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 542։
Ապաքինվել է ևս 1078 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 108,442 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը 23,976 է։

The number of confirmed coronavirus infections in Armenia grew by 356 to reach 135,124 on Monday, November 30 morning, according to information provided by the Health Ministry.
Fresh figures also revealed that 1098 more people have recovered, 22 patients have died from Covid-19, while four others carrying the virus have died from other causes in the past 24 hours.
A total of 1098 tests have been performed in the past day, the National Center For Disease Control and Prevention said.
So far, 108,442 people have recovered, 2164 have died from the coronavirus in the country, while 542 others carrying the virus have died from other causes.