Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի առողջական վիճակում դրական շատ մեծ առաջընթաց կա` ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա 2-3 օրվա ընթացքում նա դուրս կգրվի հիվանդանոցից և բուժումը կշարունակի ամբուլատոր պայմաններում։ Այդ մասին տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը, գրում է Panorama.am-ը։
«Որոշակի բուժման կուրս կա, որ պետք է անցնի, և ամեն ինչ լավ կլինի»,- նշել է Ալթունյանը:
Ջալալ Հարությունյանը վիրավորում էր ստացել մարտական դիրքում։ Հոկտեմբերի 27-ին Արցախի նախագահի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ նա ազատվել էր Արցախի պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից։

Наблюдается значительный положительный сдвиг в состоянии здоровья бывшего командующего Армией обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), героя Арцаха генерал-лейтенанта Джалала Арутюняна, получившего ранения во время военных действий в Карабахе. Об этом сообщил начальник управления информации и связей с общественностью министерства обороны РА Геворг Алтунян, пишет Panorama.am.
По словам Алтуняна, Джалал Арутюнян, по всей вероятности, будет выписан из больницы в ближайшие 2-3 дня и продолжит лечение в амбулаторных условиях.
«Ему необходимо пройти специальный курс лечения, и все будет хорошо», – сказал Алтунян.
Арутюнян получил ранения, находясь на боевой позиции. 27 октября указом президента Арцаха генерал-лейтенант Джалал Арутюнян был освобожден от должности министра обороны Республики Арцах – командующего Армией обороны Арцаха.