Պաշտպանության բանակի նախկին հրամանատար, Արցախի հերոս, գեներալ-լեյտենանտ Ջալալ Հարությունյանի առողջական վիճակում դրական շատ մեծ առաջընթաց կա` ամենայն հավանականությամբ, առաջիկա 2-3 օրվա ընթացքում նա դուրս կգրվի հիվանդանոցից և բուժումը կշարունակի ամբուլատոր պայմաններում։ Այդ մասին տեղեկացրել է ՀՀ պաշտպանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Գևորգ Ալթունյանը, գրում է Panorama.am-ը։
«Որոշակի բուժման կուրս կա, որ պետք է անցնի, և ամեն ինչ լավ կլինի»,- նշել է Ալթունյանը:
Ջալալ Հարությունյանը վիրավորում էր ստացել մարտական դիրքում։ Հոկտեմբերի 27-ին Արցախի նախագահի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ նա ազատվել էր Արցախի պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից։

Former commander of the Nagorno-Karabakh (Artsakh) Defense Army Jalal Harutyunyan will be discharged from the hospital "within 2-3 days," Head of the Armenian Defense Ministry's Information and Public Relations Department Gevorg Altunyan said Monday, November 30, Panorama.am reports.
Harutyunyan was relieved of his post in late October after sustaining major injuries during military hostilities unleashed by Azerbaijan, and was replaced by Lieutenant General Mikayel Arzumanyan.
Altunyan reported positive changes in the former army chief's health who will receive outpatient treatment after being discharged.