Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսայնը դատարանում ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքն ու խնդրել դատավարությունն անցկացնել արագացված ընթացակարգով։
«Ազատության» փոխանցմամբ՝ փաստաբան Արթուր Պիվազյանն ասել է, որ դա նշանակում է՝ դատարանում որևէ ապացույց չի քննվի, որևէ ցուցմունք չի հրապարակվի։
Հարցին, թե ինչո՞ւ է Սարգսյանն ընդունել մեղադրանքը, փաստաբանն ասել է՝ դա մարտավարական հարց է։
Նոյեմբերի 13-ին Նարեկ Սարգսյանը 25 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել։ Պաշտպանական կողմը հայտնել էր, որ իրենք միջնորդություն են ներկայացրել 20 մլն դրամով ազատ արձակելու համար։
Սարգսյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու, պատրաստելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով։ Նա 2018 թվականի հուլիսից հետախուզվում էր, որից հետո հայտնաբերվել էր Չեխիայում՝ Ֆրանկլին Գոնսալես անվամբ. 2019-ին դեկտեմբերին Սագսյանն արտահանձնվեց Հայաստանին։

Narek Sargsyan, the nephew of former President Serzh Sargsyan, admitted charges at a court hearing on Tuesday, December 1 and asked for an expedited trial, RFE/RL Armenian Service reports.
His lawyer Artur Pivazyan said no evidence will be discussed in court, no testimony will be published.
Charged with illegal acquisition and possession of weapons, arms, explosives, as well as illicit drug trafficking, Sargsyan was released on bail of AMD 25 million ($50,000) on November 13.
In December 2019, the Czech Republic satisfied a request submitted by the Prosecutor General of Armenia to extradite Sargsyan to Armenia. He was discovered and arrested in Prague in 2018. He held a false passport which identified him as a citizen of Guatemala named Franklin Gonzales.