Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Սարգսայնը դատարանում ընդունել է իրեն առաջադրված մեղադրանքն ու խնդրել դատավարությունն անցկացնել արագացված ընթացակարգով։
«Ազատության» փոխանցմամբ՝ փաստաբան Արթուր Պիվազյանն ասել է, որ դա նշանակում է՝ դատարանում որևէ ապացույց չի քննվի, որևէ ցուցմունք չի հրապարակվի։
Հարցին, թե ինչո՞ւ է Սարգսյանն ընդունել մեղադրանքը, փաստաբանն ասել է՝ դա մարտավարական հարց է։
Նոյեմբերի 13-ին Նարեկ Սարգսյանը 25 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել։ Պաշտպանական կողմը հայտնել էր, որ իրենք միջնորդություն են ներկայացրել 20 մլն դրամով ազատ արձակելու համար։
Սարգսյանը մեղադրվում է ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելու, իրացնելու, պահելու, փոխադրելու կամ կրելու և թմրամիջոցների, հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի ապօրինի շրջանառությունն իրացնելու, պատրաստելու նպատակով կամ դրանք ապօրինի իրացնելու հատկանիշներով։ Նա 2018 թվականի հուլիսից հետախուզվում էր, որից հետո հայտնաբերվել էր Չեխիայում՝ Ֆրանկլին Գոնսալես անվամբ. 2019-ին դեկտեմբերին Սագսյանն արտահանձնվեց Հայաստանին։

1 Декабрь 2020 - 15:14 AMT
Племянник бывшего президента Армении Сержа Саргсяна Нарек Саргсян признал выдвинутые против него обвинения.
Нарек Саргсян подал ходатайство о рассмотрении дела в ускоренном порядке. Суд отложил решение по ходатайству. Следующее заседание состоится 24 декабря.
Апелляционный суд Армении 13 ноября удовлетворил ходатайство адвокатов и освободил из-под ареста Саргсяна. Он был освобожден под залог в размере 25 млн драмов ($50,000).
Нарек Саргсян – сын брата Сержа Саргсяна Александра, обвиняется в похищении человека, незаконном обороте оружия, боеприпасов и наркотиков, хищении картин известного художника Мартироса Сарьяна.
Различные подразделения Полиции, а также Национальное центральное бюро Интерпола в Армении при сотрудничестве с правоохранительными структурами ряда европейских стран и Интерполом в результате масштабных оперативно-розыскных работ обнаружили Нарека Саргсяна 6 декабря 2018 года в Праге, он находился в международном розыске. Саргсян предъявил фальшивый паспорт гражданина Гватемалы на имя Франклина Гонсалеса.