2021-ին ընդառաջ՝ Երևանի Հանրապետության հրապարակում ամանորյա տոնածառ չի տեղադրվելու, PanARMENIAN.Net-ին ասաց քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
«Երևանի քաղաքապետարանը որոշել է նաև, որ մայրաքաղաքում ամանորյա զարդարանք նույնպես չի լինելու»,- նշեց Կարապետյանը:
Նոյեմբերի 24-ին Երևանի ավագանին որոշել էր Ամանորի միջոցառումների իրականացման համար նախատեսված 100 մլն դրամը ուղղել Ստեփանակերտին։ Գումարը հատկացվելու է Ադրբեջանի կողմից Ստեփանակերտի թիրախավորման հետևանքով վնասված քաղենթակառուցվածքների և օբյեկտների վերականգնողական կապիտալ աշխատանքների իրականացման նպատակով:

The Armenian capital of Yerevan will ring in the New Year with no Christmas tree and holiday lights, Mayor's spokesman Hakob Karapetyan told PanARMENIAN.Net on Wednesday, December 2.
Karapetyan said the Yerevan City Hall has decided that the city will not be decorated ahead of 2021 at all.
The city's Council of Elders earlier approved a proposal to send AMD 100 million (around $200,000) set aside for the arrangement of the holidays in the Armenian capital to Stepanakert, Nagorno-Karabakh's capital. The money will be spent on the restoration of civilian infrastructure damaged or destroyed in Azerbaijan's shelling of the city.