Լեռնային Ղարաբաղի 25 բազմաբնակարան տան բնակիչներ առաջիկա օրերին կկարողանան զբաղեցնել իրենց բնակարանները, տեղեկացնում է ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։
«Լեռնային Ղարաբաղում ամբողջ թափով ընթանում են մանկապարտեզների, դպրոցների, բազմաբնակարան և սեփական տների վերականգնողական աշխատանքները։ Առաջիկայում 25 բազմաբնակարան շենք կրկին լիարժեք կացարան կդառնա վերադարձողների համար»,-ասել են նախարարությունում, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Նախատեսվում է նաև մոտ ապագայում վերականգնել Ստեփանակերտի հյուրանոցը, որը մինչև 100 մարդ կարող է ընդունել։ Միաժամանակ շինանյութ է առաքվում Արցախի շրջաններ։ Մոտ 22 տոննա փայտանյութ, ապակի և այլ նյութր են տեղափոխվել Մարտակերտ։

Жильцы 25 многоквартирных домов в Нагорном Карабахе смогут вселиться в них в ближайшее время. Об этом сообщили 4 декабря в пресс-службе МЧС РФ.
«В Нагорном Карабахе полным ходом идут восстановительные работы в детских садах, школах, многоквартирных и частных жилых домах. В ближайшее время 25 многоквартирных домов снова станут полноценным жильем для возвратившихся жителей города», – сказали в министерстве, пишет ТАСС.
Также планируется в скором времени восстановить в Степанакерте гостиницу, которая примет до 100 человек. Одновременно идет доставка в районы республики стройматериалов. Так в Мартакерт привезены 22 тонны древесины, стекол и других материалов.