Դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ, տեղեկացնում է Պաշտպանության բանակը։
Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորում է ստացել 3 պահեստազորային: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
ՊԲ հայտարարության մեջ ասվում է նաև, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում:

12 Декабрь 2020 - 07:58 AMT
11 декабря около 20:40 ВС Азербайджана предприняли попытку атаковать одну из военных позиций, расположенных в южном направлении Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Отмечается, что распространенная в азербайджанских СМИ информация о том, что армянские силы якобы прибегли к вооруженной провокации в районе Гадрута, в результате которой был ранен один азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности.
В результате перестрелки трое армянских резервистов получили огнестрельные ранения различной степени тяжести. Их жизни ничего не угрожает.