ՀՀ պաշտպանության նախարարության մոտ բողոքի ակցիա իրականցնող անհետ կորած և գերեվարված մի շարք զինվորների ծնողների և հարազատների խումբը հանդիպում է Գլխավոր շտաբի պետ Օնիկ Գասպարյանի հետ։
Հանդիպմանը մասնակցում է 10 մարդ, գրում է «Հայկական ժամանակը»։ Մյուս ծնողները բակում շարունակում են իրենց ակցիան՝ պնդելով, որ պայքարելու են մինչև վերջ, և եթե հարցին լուծում չտրվեց, հանձնվելու են Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Պաշտպանության նախարարության շենքի առջև բողոքի ակցիա իրականացնող անհետ կորած զինվորների ծնողները կոտրել էին նախարարության դուռն ու փորձել մտնել վարչական շենք։ Նրանք պատերազմից հետո պարբերաբար ակցիա են իրականացնում ՀՀ ՊՆ-ի, Կարմիր Խաչի դիմաց՝ պահանջելով տեղեկություն իրենց հարազատների մասին։

Группа родителей и родственников пропавших без вести и попавших в плен к азербайджанцам армянских военнослужащих, с утра 16 декабря протестовавших у здания Минобороны Армении, встретилась с начальником Генштаба ВС РА Оником Гаспаряном.
Во встрече приняли участие 10 человек, пишет «Айкакан жаманак».
Остальные родители продолжили свою акцию во дворе здания, настаивая на том, что будут бороться до конца, а если вопрос не будет решен, они сдадутся президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
Родители пропавших без вести солдат, протестовавших перед зданием Минобороны РА, сломали дверь министерства и попытались проникнуть в здание. После завершения войны в Карабахе они регулярно проводят акции перед зданием министерства обороны РА и Международного комитета Красного Креста, требуя информации о своих родственниках.