Որոնողական աշխատանքների արդյունքում դեկտեմբերի 15-ի դրությամբ հայտնաբերվել է 892 զոհված զինծառայողի մարմին։ Այդ մասին հայտնել են Արցախի ԱԻՊԾ-ից, գրում է «Փաստինֆոն»։
Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են և նշված թիվը կփոխվի դեկտեմբերի 16-ի ուշ երեկոյան։
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ՝ որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Ջաբրայիլում և Ֆիզուլիում։
Ինչ վերաբերում է ողջ մնացած զինծառայողների հայտնաբերմանը, ապա պարզվում է միայն մեկ հայ զինվոր է հայտնաբերվել նոյեմբերի 14-ին,՝ Շուշիի շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում։ Նույն հատվածում հայտնաբերվել է նաև մեկ ադրբեջանցի։ Այլ ուղղություններում ողջ մնացած զինծառայողներ չեն հայտնաբերվել։
Ադրբեջանական վերահսկողության տակ գտնվող ռազմական գործողությունների վայրերում որոնողափրկարարական աշխատանքներին մասնակցելու թույլտվություն է տրվել նաև անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին:

16 Декабрь 2020 - 13:41 AMT
В результате поисковых работ в Нагорном Карабахе по состоянию на 15 декабря обнаружены тела 892 погибших военнослужащих. Об этом сообщили в Государственной службе по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР).
В ведомстве отметили, что поиски продолжаются и указанные данные будут изменены вечером 16 декабря.
Тот же источник сообщает, что 16 декабря продолжились поиски в Джабраиле и Физули.
Что касается обнаружения оставшихся в живых военнослужащих, то, как выяснилось, только один армянский солдат был найден живым. Его обнаружили 14 ноября в ходе проведенных поисков в районе Шуши. На том же участке был найден также один азербайджанец. На других направлениях военнослужащих, оставшихся в живых, не обнаружено.