Նախնական տեղեկություններով՝ Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերվել է 9 հայ զինծառայողի մարմին, նրանց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են, փոխանցում են Արցախի պաշտպանության բանակից։
Զինծառայողների մարմինները հայկական կողմին են փոխանցվել դեկտեմբերի 16-ին ռուս խաղաղապահ զորախմբի կողմից։
«Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ավելի վաղ ադրբեջանական կողմը սադրանքներ էր իրականացրել Հադրութի ու Շուշիի հարակից գյուղերում։ Գերված 73 զինծառայողի մասին տեղեկություն կա։

По предварительной информации, тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженных у позиций сел Хин Тагер-Хцаберд Гадрутского района, были переданы Армии обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики). Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
Тела были переданы 16 декабря российским миротворческим контингентом, дислоцированном в Республике Арцах.
Отмечается, что обстоятельства гибели этих военнослужащих пока неизвестны. В настоящее время принимаются необходимые меры для выяснения обстоятельств гибели военнослужащих и их личности, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.