Ռուս խաղաղապահներն անվտանգության պարապմունքներ են անցկացրել Արցախում՝ Ճարտարի թիվ 1 դպրոցի աշակերտների հետ։
«Լեռնային Ղարաբաղում ՌԴ Ականազերծման հումանիտար կենտրոնի զինծառայողները պայթուցիկների հայտնաբերման դեպքում անվտանգության կանոնների պահպանման պարապմունքներ են անցկացրել Ասկերանի շրջանի Ճարտար քաղաքի թիվ 1 դպրոցի աշակերտների հետ, ասվում է ՌԴ ՊՆ հաղորդագրության մեջ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
Ընդհանուր առմամբ պարապմունքներին մասնակցել է միջին և ավագ դասարանների ավելի քան 80 աշակերտ, ինչպես նաև ուսուցիչներ և ծնողներ։ Խաղաղապահները պատմել են պայթուցիկների հայտնաբերման դեպքում անհրաժեշտ գործողությունների, դրանց դասակարգման մասին, ինչպես նաև ցուցադրել են, թե ինչպես պետք է առաջին օգնություն ցուցաբերել։

Российские миротворцы провели в Нагорном Карабахе занятия по мерам безопасности с учениками школы №1 в городе Чартар Аскеранского района. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
Военнослужащие российского Центра гуманитарного разминирования рассказали школьникам о соблюдении мер безопасности при обнаружении взрывоопасных предметов.
Всего в занятиях участвовали более 80 учеников средних и старших классов, учителя и родители школьников. Миротворцы рассказали о действиях при обнаружении взрывоопасных предметов, их классификацию, а также показали, как оказывать первую медпомощь.