Մարտական գործողությունների՝ Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Հադրութի հատվածներում, որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 35 հայ զինծառայողի և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին։ Այդ մասին տեղեկացրել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը, գրում է «Արմենպրեսը»։
«Զոհված քաղաքացիական անձի՝ տարեց մի կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Վարդաշատ գյուղում: Ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 969 անհետ կորածի մարմին:
Որոնողական աշխատանքները դեկտեմբերի 18-ին շարունակվում են Ներքին Ճարտարի, Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի հատվածներում»,-մանրամասնել է Թադևոսյանը:
Որոնումներին շարունակում են մասնակցել անհետ կորածների հարազատներն ու մարտական գործողությունների տեղանքին ծանոթ կամավորները։

The bodies of additional 35 servicemen and one Armenian civilian were recovered from the regions of Fizuli, Jebrail and Hadrut, Nagorni-Karabakh's emergency services agency reports, according to Armenpress.
The body of an elderly woman was discovered in the village of Vardashat, Hadrut region, raising the number of bodies retrieved since November 10 to 969.
On Friday, December 18, search and rescue operations are continuing in Nerkin Chartar, Fizuli, Jebrail, Kashatagh and Ishkhanatsor, Karabakh authorities said, with the involvement of the parents and family members of the missing persons.