Մարտական գործողությունների՝ Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Հադրութի հատվածներում, որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 35 հայ զինծառայողի և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին։ Այդ մասին տեղեկացրել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը, գրում է «Արմենպրեսը»։
«Զոհված քաղաքացիական անձի՝ տարեց մի կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Վարդաշատ գյուղում: Ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 969 անհետ կորածի մարմին:
Որոնողական աշխատանքները դեկտեմբերի 18-ին շարունակվում են Ներքին Ճարտարի, Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի հատվածներում»,-մանրամասնել է Թադևոսյանը:
Որոնումներին շարունակում են մասնակցել անհետ կորածների հարազատներն ու մարտական գործողությունների տեղանքին ծանոթ կամավորները։

18 Декабрь 2020 - 12:06 AMT
В ходе поисковых работ на участках Физули, Джабраила и Гадрута Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) обнаружены останки еще 35 армянских военнослужащих и одного гражданского лица. Об этом сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян, пишет «Арменпресс».
«Тело погибшей пожилой женщины, обнаружено в селе Вардашат Гадрутского района. В целом уже обнаружено 969 тел без вести пропавших. Поисковые работы сегодня, 18 декабря, продолжаются на участках Неркин Чартар, Физули, Джабраил и Ишханадзор Кашатагского района. В поисках продолжают участвовать и родные без вести пропавших, и добровольцы, знакомые с местностью боевых действий», – сообщил Унан Тадевосян.