Երևանի համայնքային բյուջեով գնված փոքր տարողության 100 ավտոբուսի առաջին խմբաքանակն արդեն մայրաքաղաքում է, դրանցով կարելի է երթևեկել հունվարի կեսից, հայտարարել է քաղաքապետի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
Նա հայտնել է, որ ավտոբուսներն ուղևորասրահում ունեն ջեռուցման և օդափոխման հնարավորություն (կոնդիցիոներ), վարորդի խցիկում քարտային տոմսավորման և GPS սարքերի միացման հնարավորություն, ուղևորների տեղեկացման էլեկտրոնային 4 ցուցատախտակ, կանգառների ավտոմատ հայտարարման սարքեր, ցածր հատակ՝ հաշմանդամության և մանկական սայլակների մուտքի համար:
Քաղաքապետի խոսնակի խոսքով՝ բոլոր վարորդները կրելու են համազգեստ:
«Բացի սրանից, կրկին համայնքային բյուջեի միջոցներով, նախատեսվում է ձեռք բերել 161 ավելի մեծ տեղատարողության՝ 8.5 մ ավտոբուսներ»,-հայտնել է Կարապետյանը։

18 Декабрь 2020 - 15:20 AMT
С середины января на улицах Еревана появятся новые автобусы. Об этом заявил пресс-секретарь мэра Акоп Карапетян.
Первая партия из 100 небольших автобусов, закупка которых была произведена из бюджета Еревана, уже прибыла в столицу РА.
По словам Акопяна, в автобусах есть отопление, вентиляция (кондиционер), билетная касса, устройства GPS, 4 электронных табло с информацией для пассажиров, низкий пол для доступа инвалидных колясок. Все водители новых автобусов будут носить форму.
«Кроме того, за счет бюджета города планируется закупить 161 автобус большей вместимости длиной в 8.5 м», – сказал Карапетян.