Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արդեն Եռաբլուրում է, նրա ուղղությամբ քաղաքացիներն ինչ-որ իրեր են նետել, անվտանգության աշխատակիցները փորձել են անձրևանոցներով պաշտպանել նրան, փոխանցում է Factor Tv-ն։
Եռաբլուրում մեծ թվով ոստիկաններ են կենտրոնացած, բազմաթիվ քաղաքացիներ կան, վարչապետը շարունակում է շարժվել դեպի Պանթեոնի մուտք, լարված իրավիճակ է, քաշքշուկ է սկսվել։
Փորձում են վարչապետի անվտանգությունն ապահովել։
15։10 – Քաղաքացիների մի մասը շարունակում է վանկարկել «Նիկոլ վարչապետ», մյուս մասը՝ «Նիկոլ դավաճան»։
15։15 – Փաշինյանն արդեն Եռաբլուր է մտել, Կառավարության անդամների, անվտանգության աշխատողների ու երթի մասնակիցների հետ։
15:20 – Փաշինյանը ծաղիկներ է դրել զոհերի շիրիմներին։
15։ 29- Վարչապետը զրուցել է իրենց հարազատների շիրիմներին եկած քաղաքացիների, զոհերի ծնողների հետ։
15։47 – Փաշինյանը դուրս է գալիս Եռաբլուրից, մարկանց մի խումբը շարունակում է վանկարկել «Նիկոլ վարչապետ»։

Prime Minister Nikol Pashinyan led a procession honoring the memory of soldiers fallen in the 44-day war in Nagorno-Karabakh to Yerablur Military Pantheon in Yerevan on Saturday, December 19. When Pashinyan reached the pantheon, citizens demanding his resignation began throwing things at him while his security tried to shoed him with umbrellas, Factor TV reports.
A large number of police officers have arrived in Yerablur. Pashinyan ultimately made his way through the entrance of the Pantheon and left site a little more than half an hour later.
The situation is tense, a brief scuffle happened.
Since the announcement of the trilateral statement, thousands of Armenians have been taking to the streets almost every day to demand the PM's resignation. Both Pashinyan and the members of his political team have said he is not going to step down.