Հանրապետության հրապարակում մեկնարկել է ընդդիմադիր կուսակցությունների հերթական հանրահավաքը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով, փոխանցում է Para Tv-ն։
«Միասին մենք կփրկե՛նք մեր Հայրենիքը» խորագրով բողոքի ակցիայի ընթացում ելույթ ունեցողները հորդորել են ընտանիքներով ու ընկերներով գալ հանրահավաքի։ Ընդդիմադիրները չեն տալիս վարչապետի անունը՝ վանկարկելով «Առանց դրա Հայաստան»։
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել է, թե իշխանությունը Սյունիքում տվել է ռազմավարական բոլոր բարձունքները, իսկ «մարզը թուրքական շրջափակման մեջ է»։
ՀՅԴ-ից Գեղամ Մանուկյանը հայտնել է, որ իրենց են միացել դեկտեմբերի 21-ից գործադուլ իրականացնող 700 փաստաբան, փակ է Վանաձոր-Երևան մայրուղին, Վանաձորում գործադուլ են անում բենզալցակայանները։
Դեկտեմբերի 22-ին վարչապետ Փաշինյանը խոսելով ներքաղաքական իրավիճակի մասին հայտարարել էր, թե 2018 թվականի հեղափոխության արդյունքում Հայաստանում իշխանությունից զրկված «էլիտան» փորձում է հասնել ռևանշի։

Supporters of opposition parties have gathered at the Republic Square in Yerevan to demand the resignation of Prime Minister Nikol Pashinyan, Para TV reports.
The rally is being held on Tuesday, December 22 under the slogan "We will save our homeland together", with the speakers urging protesters to bring their families and friends along. They are chanting their demand without actually giving Pashinyan's name: "Armenia without it".
According to Gegham Manukyan from Dashnaktsutyun (Armenian Revolutionary Federation), they are joined by 700 lawyers who have been striking since Monday, the road from Yerevan to Vanadzor is blocked, and gas stations are on strike in Vanadzor, the third biggest city in Armenia.
Pashinyan has come under fire after signing a statement alongside Russia and Azerbaijan, which ended hostilities in Nagorno-Karabakh, but also saw the Armenian side cede all the regions around Karabakh to Azerbaijan, having lost parts of Karabakh itself in the war.