ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը, անդրադառնալով, Հադրութի շրջանում վերսկսված մարտերի մասին լուրերին, հայտարարել է, որ Արցախի ՊԲ-ն խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը, որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել, ավելին՝ ՊԲ ստորաբաժանումների հետ կապված որևէ արտակարգ միջադեպ չի գրանցվել։
ՊՆ-ն հավելել է նաև, որ ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցներ հայտնում են Հադրութի Տող գյուղի մոտակայքում հայ և ադրբեջանցի զինվորականների միջև վերսկսված մարտերի մասին։ Հաղորդվում է նաև երկու կողմից զոհերի և վիրավորների մասին։
«Հիշեցնենք, որ Տող գյուղը գտնվում է ադրբեջանական ԶՈւ ամբողջական վերահսկողության ներքո։ Արցախի ՊԲ-ն խստորեն պահպանում է հրադադարի ռեժիմը, որևէ ստորաբաժանում տվյալ հատվածում որևէ գործողության չի մասնակցել։
Այդուհանդերձ, հայկական կողմը փորձում է հավելյալ տեղեկություններ պարզել, չբացառելով հավանականությունը, որ գործ ունենք ադրբեջանական տեղեկատվական սադրանքի հետ»,-ասվում է ՊՆ հայտարարության մեջ։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ներն ավելի վաղ հայտնել էին, Հադրութի Տող գյուղի մոտ հայ և ադրբեջանցի զինվորների միջև փոխհրաձգության և մարտերի մասին, որի հետևանքով, ըստ այդ աղբյուրների, հայկական կողմն ունի 6 զոհ և վիրավոր, իսկ ադրբեջանականը՝ 5 վիրավոր։ Նմանատիպ լուր էր տարածել նաև WarGonzo տելեգրամ-ալիքը։

Министерство обороны Республики Армения распространило заявление, в котором опровергает сведения о возобновлении боевых действий в Гадрутском районе Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
«Ряд азербайджанских СМИ сообщает о возобновлении боевых действий между армяно-азербайджанскими военными в окрестностях села Тог в Гадруте. Также есть сообщения о погибших и раненых с обеих сторон», – говорится в сообщении.
Минобороны РА напоминает, что село Тог находится под полным контролем Вооруженных сил Азербайджана.
«Армия обороны Арцаха неукоснительно соблюдает режим прекращения огня, ни одно подразделение не принимало участия в каких-либо действиях на данном участке, более того не было зафиксировано никаких чрезвычайных происшествий, связанных с подразделениями Армии обороны Арцаха.
Тем не менее, армянская сторона пытается получить дополнительную информацию, не исключая возможности того, что мы имеем дело с азербайджанской информационной провокацией», – отмечается в сообщении.