Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցել Սուրբ Ծննդյան և Աստվածհայտնության տոնի առթիվ հունվարի 6-ին Երևանի Սբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցում մատուցված պատարագին, նա համաճարակային իրավիճակով պայմանավորված ինքնամեկուսացած է։
Վարչապետի՝ ինքնամեկուսացած լինելու մասին լուրը հայտնել է նրա խոսնակ Մանե Գևորգյանը, փոխանցում է Armenpress-ը։
2020-ի հունիսի 1-ին հայտարարվել էր, որ Փաշինյանն ու նրա ընտանիքը վարակվել են կորոնավիրուսով։
Վարչապետը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհավորել է Սուրբ Ծնունդի առթիվ ու Ավետարանից մեջբերումներով կիսվել։
«Մի՛ տուէք սրբութիւնը շներին. եւ ձեր մարգարիտները խոզերի առաջ մի՛ գցէք, որպէսզի դրանք ոտքի կոխան չանեն եւ դառնալով ձեզ չպատառոտեն:
7 Խնդրեցէ՛ք Աստծուց, եւ նա կը տայ ձեզ, փնտռեցէ՛ք եւ կը գտնէք, բախեցէ՛ք, եւ կը բացուի ձեր առաջ. 8 որովհետեւ, ով որ ուզի, ստանում է, ով որ փնտռի, գտնում է, եւ ով որ բախի, նրա առաջ կը բացուի»,- գրել է վարչապետը։
Կաթողիկոսի մատուցած պատարագին պաշտոնյաներից ու պետական այրերից ներկա են եղել Գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանն ու «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:

Prime Minister Nikol Pashinyan did not participate in the Christmas Service on January 6 because he "is self-isolated due to the epidemic situation" in the country, government spokesperson Mane Gevorgyan said, according to Armenpress.
The mass was served in Yerevan's Saint Gregory the Illuminator Cathedral.
The Prime Minister's office had announced in June 2020 that he and his entire family had contracted the coronavirus. They recovered several days later.
Pashinyan himself shared some quotes from the Gospel of Matthew:
"6 Give not that which is holy unto the dogs, neither cast ye your pearls before swine, lest they trample them under their feet, and turn again and rend you.
"7 Ask, and it shall be given you; seek, and ye. shall find; knock, and it shall be opened unto you: 8 For every one that asketh receiveth; and he that seeketh. findeth; and to him that knocketh it shall be opened.