Աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ, ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի «Բարի կամքի» դեսպան Յուրի Ջորկաեֆը որոշել է 2021-ին Սուրբ Ծննդյան տոնը նշել արցախցի երեխաների հետ: Նա ասել է, որ իր համար շատ կարևոր է հայ երեխաներին մոտ լինելն ու նրանց աջակցելը, փոխանցում է «Լուրերը»։
Նախատեսվում է, որ երեխաները ժամանակ կանցկացնեն ֆուտբոլիստի հետ, կստանան նվեր պլանշետներ, որոնց օգնությամբ կմասնակցեն հեռավար դասերի:
«Հայաստանում եղել եմ դեկտեմբերին, այցելել եմ հիվանդանոց: Որոշեցի վերադառնալ Հայաստան Սուրբ Ծննդին»,- ասել է նա։
Ջորկաեֆը նշել է, որ իրենք անակնկալ են պատրաստել Արցախի երեխաների համար և իր այցը միտված է նաև կրթության զարգացմանը։
Հայկական ծագմամբ ֆուտբոլիստը խաղացել է Ֆրանսիայի ազգային հավաքականում ու ֆրանսիական հայտնի ակումբներում։ Նա մեծապես աջակցել է ՀՀ-ին ու հանդես եկել տարբեր նախաձեռնություններով։

FIFA World Cup winner, French-Armenian football player Youri Djorkaeff will be spending the Christmas with the children of Artsakh (Nagorno-Karabakh).
The kids will receive tablets as Christmas gifts so that they can attend classes remotely, Armenia's Public TV reports.
“The French government has been providing humanitarian aid to Armenians in the past two months. President [Emmanuel] Macron is personally involved in the logistics. I was in Armenia in December, and decided to return for Christmas,” Djorkaeff said after his plane landed at Zvartnots Airport in Yerevan.
"France and Armenia have always enjoyed good relations. We have prepared a surprise for the children of Artsakh. My visit is also aimed at boosting the development of education.”