11 Հունվար 2021 - 07:42 AMT
Արցախում որոնողական աշխատանքների ընթացքում Կովսականի ուղղությամբ (Զանգելան) հայտնաբերվել է 14 զինծառայողի դի, PanARMENIAN.Net-ին ասաց ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
Ընդհանուր առմամբ, 2020-ի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021-ի հունվարի 10-ը որոնողական աշխատանքների արդյունքում գտնվել է 1211 զինծառայողի ու քաղաքացիական անձի մարմին։
Հունվարի 11-ին ևս որոնողական աշխատանքները շարունակվում են Ասկերանի վերին ենթաշրջանում՝ Սղնախ-Ավետարանոց ուղղություններում, Հադրութում, Մարտունիում, Ջաբրայիլում (Մեխակավան) և Կուբաթլուում (Որոտան)։
Սեպտեմբերի 27-ին Արցախի դեմ սանձազերծված 44-օրյա պատերազմից հետո դեռ շարունակվում են անհետ կորած զինծառայողների որոնողական աշխատանքները։ Նրանց թվի մասին առայժմ պաշտոնական տվյալներ չկան։

11 Январь 2021 - 11:59 AMT
10 января поисковые группы через Сюникскую область Армении вошли в Ковсакан (Зангелан) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) и обнаружили останки 14 военнослужащих. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
По его словам, 11 января спасатели Арцаха проводят поисковые работы на участках Верхнего подрайона Аскерана, Мартуни, Гадрута, Мехакавана (Джабраил), Воротана (Кубатлу).
В общей сложности в результате поисковых работ с 13 ноября обнаружены останки 1211 военнослужащих и гражданских лиц.