Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել միջազգային մարդասիրական իրավունքը՝ շահարկելով գերեվարված քաղաքացիական անձանց և ռազմագերիների հարցը:
«Բազմաթիվ ռազմագերիներ ու պատերազմական ժամանակի քաղաքացիական անձինք, 64 ռազմագերի ու որոշ քաղաքացիական անձինք հետպատերազմյան ժամանակահատվածում բանտարկվել են Ադրբեջանում առանց ԿԽՄԿ-ի և ռուս միջնորդների հաստատման»,- նշել է Բեգլարյանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում Պուտին-Փաշինյան-Ալիև եռակողմ հանդիպման ավարտին հայտարարել է, որ դրա ընթացքում չի հաջողվել լուծել ռազմագերիների հարցը, աշխատանքները շարունակվելու են։

Azerbaijan has imprisoned dozens of Armenian prisoners of war without confirming their identities to either the International Committee of the Red Cross or the Russian mediators, Chief of Presidential Staff of Artsakh (Nagorno-Karabakh), former Human Rights Defender Artak Beglaryan said Wednesday, January 13.
"Azerbaijan continues to heavily violate international humanitarian law by speculating the issue of captured civilians and war prisoners," Beglaryan wrote on Twitter.
"Many PoWs and civilians from wartime, 64 PoWs and some civilians from postwar period are prisoned there without Azerbaijan's confirmation to ICRC and Russian mediators."