Հայաստանի քաղաքացի չհանդիսացող անձանց համար ցամաքային ճանապարհով երկիր մուտք գործելու սահմանափակումները վերացվել են, բոլոր օտարերկրացիները կարող են մուտք գործել ինչպես օդային, այնպես էլ՝ ցամաքային ճանապարհով, փոխանցում են Արտաքին գործերի նախարարությունից։
Հունվարի 12-ից ուժի մեջ մտած փոփոխությունների համաձայն կորոնավիրուսի պատճառով սահմանված կարանտինը երկարաձգվել է մինչև 2021-ի հուլիսի 11-ը։
ՀՀ տարածք օդային և ցամաքային սահմանային անցման կետերով մուտք գործելիս ներկայացվում է կորոնավիրուսի ՊՇՌ հետազոտության բացասական արդյունքը հավաստող առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության սերտիֆիկատ:
Այն պետք է լինի հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզվով` հետազոտությունն իրականացրած բժշկական կառույցի բոլոր կոնտակտային տվյալները և ղեկավարի անունը պարունակող ձևաթղթով՝ նշելով հետազոտված անձի անունը և ազգանունը, անձը հաստատող փաստաթղթի համարը, ծննդյան տարեթիվը, հետազոտության արդյունքը, ստորագրված կազմակերպության ղեկավարի կողմից ու հաստատված կազմակերպության կնիքով:

Armenia has lifted all coronavirus-related restrictions on travel to and from the country beginning from January 12, the Foreign Ministry reports.
Under a government decision, the quarantine declared in the country due to the Covid-19 pandemic has been extended until July 11.
Restrictions on the entry of foreign citizens to Armenia through the land border have been canceled, and now all foreigners are permitted to enter both via air and land borders, the Foreign Ministry said in a statement.
"Upon entering the territory of the Republic of Armenia via air and land borders travelers will be asked to provide a Covid-19 PCR test certificate with negative results taken within the previous 72 hours. The certificate should be in Armenian, Russian or English, include the name, surname, date of birth, and passport number of the person, printed on the official letterhead of the medical institution conducting the test, identifying all contacts of the organization, test result, signed and sealed by the head of the medical institution," the statement reads.