Հայաստանի քաղաքացի չհանդիսացող անձանց համար ցամաքային ճանապարհով երկիր մուտք գործելու սահմանափակումները վերացվել են, բոլոր օտարերկրացիները կարող են մուտք գործել ինչպես օդային, այնպես էլ՝ ցամաքային ճանապարհով, փոխանցում են Արտաքին գործերի նախարարությունից։
Հունվարի 12-ից ուժի մեջ մտած փոփոխությունների համաձայն կորոնավիրուսի պատճառով սահմանված կարանտինը երկարաձգվել է մինչև 2021-ի հուլիսի 11-ը։
ՀՀ տարածք օդային և ցամաքային սահմանային անցման կետերով մուտք գործելիս ներկայացվում է կորոնավիրուսի ՊՇՌ հետազոտության բացասական արդյունքը հավաստող առավելագույնը 72 ժամ վաղեմության սերտիֆիկատ:
Այն պետք է լինի հայերեն, ռուսերեն կամ անգլերեն լեզվով` հետազոտությունն իրականացրած բժշկական կառույցի բոլոր կոնտակտային տվյալները և ղեկավարի անունը պարունակող ձևաթղթով՝ նշելով հետազոտված անձի անունը և ազգանունը, անձը հաստատող փաստաթղթի համարը, ծննդյան տարեթիվը, հետազոտության արդյունքը, ստորագրված կազմակերպության ղեկավարի կողմից ու հաստատված կազմակերպության կնիքով:

13 Январь 2021 - 15:37 AMT
Армения сняла введенные из-за пандемии коронавируса ограничения на въезд в страну для иностранцев. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Теперь все иностранные граждане могут въехать на территорию Армении воздушным или сухопутным путем при наличии сертификата с отрицательным результатом ПЦР-теста на коронавирус. Справка должна быть выдана не ранее, чем за 72 часа до въезда в Армению.
Справка должна быть на армянском, русском или английском языках со всеми контактными данными медицинского учреждения, проводившего обследование, с документом, содержащим имя руководителя, имя обследуемого, фамилию, идентификационный номер, дату рождения, результат обследования, подписанный руководителем организации и заверенный печатью организации.
В случае, если у иностранного гражданина не окажется при себе соответствующего сертификата, то он сможет сдать тест на коронавирус на КПП.
Из-за коронавируса въезд иностранцев в Армению ограничен с марта 2020 года. Согласно изменениям, вступившим в силу 12 января, карантин из-за коронавируса продлен до 11 июля 2021 года.