Հունվարի 15-ին Արցախում դիերի որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվել, բայց ադրբեջանական կողմը գտել և հայկական կողմին է փոխանցել 2 զինծառայողի աճյուն։
Այս մասին հայտնել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը, տեղեկացնում է «Հետքը»։
Աճյուններն ադրբեջանցիները գտել են Թալիշ-Մատաղիս ուղղությամբ։ Մարմինների ինքնությունը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։ Դիերն անճանաչելի են։
Հունվարի 16-ին որոնողական աշխատանքներ իրականացվելու են Հադրութ, Ֆիզուլի, Ջաբրայիլ, Շուշի ուղղություներով։ Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև զինծառայողների հարազատները։

16 Январь 2021 - 10:10 AMT
15 января азербайджанская сторона передала армянской стороне тела двух военнослужащих. Об этом сообщил начальник Управления информации и общественных связей Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Унан Тадевосян.
Останки были обнаружены азербайджанцами в направлении Талиш-Матагиса.
«Назначена судебно-медицинская экспертиза для идентификации тел, так как они неузнаваемы. Последние два дня поисковые операции не проводились», – отметил Тадевосян.
16 января поиск тел погибших был возобновлен на четырех направлениях боевых действий – Гадрут, Физули, Джабраил и Шуши.