ԱՄՆ նորըտիր նախագահ Ջո Բայդենի վարչկազմում Սպիտակ տան տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բաժնի պետ է նշանակվել լիբանանահայ Հայկ Հաջինազարյանը։ Այդ մասին ասվում է ԱՄՆ նախագահի և փոխնախագահի կայքերում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Հաջինազարյանը Բայդենի նախընտրական արշավի մամուլի քարտուղարն էր Արևմտյան Փենսիլվանիայում, իսկ մինչ այդ ապահովում էր տեղեկատվական աջակցությունը մի շարք նահանգներում փրայմերիզի և համընդհանուր ընտրությունների ժամանակ։
Բայդենի ընտրարշավին միանալուց առաջ Հաջինազարյանն աշխատել է Կապիտոլիումում՝ սկզբից որպես Ինդիանայից ընտրված սենատոր Ջո Դոնելի մամուլի քարտուղար, իսկ հետո, որպես Ներկայացուցիչների պալատի Ներքին անվտանգության կոմիտեի մամուլի քարտուղարի տեղակալ։
Հաջինազարյանը ծնվել է ԱՄՆ Օհայո նահանգում, լիբանանահայերի ընտանիքում։ Նա Ինդիանայի համալսարանի և Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանի Քաղաքական կառավարման բարձրագույն դպրոցի շրջանավարտ է։

Incoming U.S. President Joe Biden has named Armenian-American Ike Hajinazarian in the post of regional communications director in the White House, his transition team said Friday, January 15.
Hajinazarian most recently served as the Western Pennsylvania Regional Press Secretary for the Biden campaign after working on the campaign in communications roles during the primary and general elections in New Hampshire, Nevada, Texas, Ohio, and other states.
Prior to joining the campaign, he worked on Capitol Hill, first as Press Assistant to Senator Joe Donnelly of Indiana, and later as the Deputy Press Secretary on the House Homeland Security Committee’s Majority Staff.
Born in Columbus, Ohio to Lebanese-Armenian immigrant parents, Hajinazarian is a graduate of Indiana University and the George Washington University Graduate School of Political Management.