ԱՄՆ նորըտիր նախագահ Ջո Բայդենի վարչկազմում Սպիտակ տան տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բաժնի պետ է նշանակվել լիբանանահայ Հայկ Հաջինազարյանը։ Այդ մասին ասվում է ԱՄՆ նախագահի և փոխնախագահի կայքերում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Հաջինազարյանը Բայդենի նախընտրական արշավի մամուլի քարտուղարն էր Արևմտյան Փենսիլվանիայում, իսկ մինչ այդ ապահովում էր տեղեկատվական աջակցությունը մի շարք նահանգներում փրայմերիզի և համընդհանուր ընտրությունների ժամանակ։
Բայդենի ընտրարշավին միանալուց առաջ Հաջինազարյանն աշխատել է Կապիտոլիումում՝ սկզբից որպես Ինդիանայից ընտրված սենատոր Ջո Դոնելի մամուլի քարտուղար, իսկ հետո, որպես Ներկայացուցիչների պալատի Ներքին անվտանգության կոմիտեի մամուլի քարտուղարի տեղակալ։
Հաջինազարյանը ծնվել է ԱՄՆ Օհայո նահանգում, լիբանանահայերի ընտանիքում։ Նա Ինդիանայի համալսարանի և Ջորջ Վաշինգտոնի համալսարանի Քաղաքական կառավարման բարձրագույն դպրոցի շրջանավարտ է։

Ливанский армянин Айк Аджиназарян назначен начальником отдела по региональным коммуникациям Белого дома в администрации избранного президента США Джо Байдена. Информация о нем опубликована на сайте Белого дома.
Аджиназарян был пресс-секретарем Байдена в Западной Пенсильвании. До этого он оказывал информационную поддержку во время всеобщих выборов в некоторых штатах США.
До прихода к Байдену Аджиназарян работал в Капитолии, сначала в качестве пресс-секретаря избранного от Индианы сенатора Джо Донела, а затем в качестве заместителя секретаря комитета внутренней безопасности Палаты представителей.