Նախօրեին որոնողափրկարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 3 մարմին՝ երկուսը Ջաբրայիլից, մեկը Որոտանից` Կուբաթլուի հատվածից։ Այդ մասին տեղեկացրել է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը, գրում է Sputnik Արմենիան։
«Կուբաթլուից գտնված անձի ինքնությունը հայտնի է՝ նա Արսեն Մամիկոնյանն է։ Նրա ծննդյան տարեթիվը, սակայն, հայտնի չէ։ Մյուս երկուսի ինքնությունը պարզելու համար ԴՆԹ փորձաքննություն կիրականացվի։ Երեքն էլ զինծառայող են եղել»,- ասել է Թադևոսյանը։
Նրա խոսքով` հունվարի 18-ին որոնողական աշխատանքները կշարունակվեն Հադրութում, Ֆիզուլիում և Ջաբրայիլում:

18 Январь 2021 - 08:41 AMT
Останки еще трех военнослужащих обнаружены в ходе поисковых работ в зоне карабахского конфликта. Об этом заявил руководитель отдела по связям с общественностью Госслужбы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Унан Тадевосян.
«Два тела были обнаружены в Джабраиле, их личность будет установлена путем анализа ДНК. Один солдат был найден в Воротане, его личность известна – это Арсен Мамиконян», – сказал Тадевосян, пишет Sputnik Армения.
По его словам, поисковые работы 18 января продолжатся в направлении Гадрута, Варанды (Физули) и Джракана (Джабраила).
С начала поисковых работ в ноябре в зоне боевых действий были обнаружены тела и останки 1238 военных и гражданских лиц.