Կորոնավիրուսից հիվանդանոցում բուժվող Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն առաջիկա օրերին դուրս կգրվի բուժհաստատությունից։
Արմեն Սարգսյանը Լոնդոնում է վարակվել կորոնավիրուսով․ արձակուրդի շրջանակում նա Ամանորը դիմավորել է Բրիտանիայում` ընտանիքի հետ:
Նախագահը բուժումը կշարունակի տնային պայմաններում՝ բժիշկների հսկողության տակ: Նրան ցուցված է անկողնային ռեժիմ:
Ապաքինվելուց հետո և բժիշկների համապատասխան թույլտվությունը ստանալուն պես նախագահը կվերադառնա Հայաստան, մինչ այդ կշարունակի աշխատել հեռավար։
Հունվարի 3-ին նախագահ Սարգսյանը Լոնդոնում ոտքի վիրահատություն է տարել, որը բարեհաջող է անցել: Սակայն նախագահի մոտ ի հայտ են եկել նաև կորոնավիրուսի ախտանշաններ․ նրա հանձնած թեստը դրական է։ Նախագահ Սարգսյանն իր գործունեությունը շարունակում էր հեռավար։

18 Январь 2021 - 12:41 AMT
Президент Армении Армен Саркисян, который ранее был госпитализирован из-за заражения коронавирусом, в ближайшие дни будет выписан из больницы. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
Президент продолжит лечение в домашних условиях под наблюдением врачей. Ему показан постельный режим.
После выздоровления Саркисян вернется в Армению, как только получит соответствующее разрешение врачей. До тех пор он продолжит работать удаленно.
В начале января стало известно, что Саркисян заразился коронавирусом в Лондоне, где встречал Новый год с семьей и внуками, а также перенес операцию на ноге. 13 января президент был госпитализирован. У Саркисяна были типичные для коронавируса симптомы, в том числе высокая температура и двусторонняя пневмония.