Հունվարի 19-ի որոնողական աշխատանքների արդյունքում Մեխակավանից (Ջաբրայիլ) հայտնաբերվել է 1 զիծառայողի աճյուն, մարմինն անճանաչելի է եղել, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, PanARMENIAN.Net-ին ասաց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Որոնողական աշխատանքներն իրականացվել են Հադրութ, Վարանդա (Ֆիզուլի), Մեխակավան (Ջաբրայիլ), Կովսական (Զանգելան) ուղղություններով:
Հունվարի 20-ին որոնողական աշխատանքներ չեն իրականացվի․ այդ օրն Ադրբեջանում «սգո օր» է։
Պատերազմի ավարտից մինչ օրս կատարված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1247 զինծառայողի ու քաղաքացիական անձի աճյուն:

20 Январь 2021 - 08:55 AMT
При поисковых работах в местах боевых действий на участке Джабраила (Мехакаван) обнаружены останки еще одного военнослужащего. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Унан Тадевосян.
По его словам, останки неузнаваемы, и для установления личности погибшего назначена судмедэкспертиза.
В общей сложности с 13 ноября по 19 января обнаружены останки 1247 погибших военнослужащих и гражданских лиц.
20 января поисковых работ не будет, так как в этот день в Азербайджане День траура (Черный январь).
В поисковых операциях принимают участие родственники военнослужащих, знакомые с местностью сопровождающие волонтеры.