Հայաստանն ու Ռուսաստանը կվերացնեն մուտքի ու ելքի բոլոր սահամանփակումները, որոնք ներդրվել էին կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով, հայտարարել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Գրիգորյանի խոքով՝ կողմերը փորձել են հարցը լուծել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում, բայց դա նրանց չի հաջողվել։ Այժմ հարցը որոշվել է կարգավորել երկողմ ձևաչափվ։
«Մենք մուտքի ազատ ռեժիմի հնարավորություն ենք տվել բոլոր այն քաղաքացիների համար, որոնք թեստավորվել են կամ արդեն վարակվել կորոնավիրուսով»,-հայտարարել է նա։
Գրիգորյանի խոսքով՝ հայկական կողմը դեկտեմբերի 27-ին արդեն հաստատել է այդ ընթացակարգը, հերթն այժմ ռուսական կողմինն է։ Ըստ նրա՝ առաջիկա օրերին ՌԴ-ում ևս որոումը կընդունվի։

Armenia and Russia are removing restrictions on travel, introduced due to the coronavirus pandemic, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan told lawmakers on Wednesday, January 21.
According to Grigoryan, the sides first tried to resolve the issue within the Eurasian Economic Union, but failed, so the matter was settled on a bilateral format.
"We made a decision to establish a free border regime on a mutual basis for all citizens who have negative test results or have already had coronavirus," Grigoryan said.
Once travelers receive the results of the Covid-19 tests, they get the "green light" to buy a ticket and cross the border of both Armenia and Russia.