2021 թվականի հունվարի 21-ից «ԱՐ» հեռուստաընկերությունն այլևս չի լինելու եթերում՝ գործունեության լիցենզիայի ժամկետը լրանալու պատճառով: Ստորև ներկայացնում ենք «ԱՐ» hեռուստաընկերության տնօրեն Արամ Ղազարյանի հայտարարությունը։
«2021 թվականի հունվարի 21-ից «ԱՐ» հեռուստաընկերությունն այլևս չի լինելու եթերում՝ գործունեության լիցենզիայի ժամկետը լրանալու պատճառով: «ԱՐ» հեռուստաընկերությունը ոչ մեկին չի վաճառվել, նվեր չի տրվել: Նույնիսկ սարքավորումները և տեխնիկական միջոցները չեն վաճառվելու և նվեր չեն տրվելու: 2003 թվականից սկսած՝ «ԱՐ» հեռուստաընկերությունը, նոր սեփականատերերի ներդրած զգալի ֆինանսների, ջանքերի և ժամանակի շնորհիվ ստեղծել է յուրահատուկ ձեռագիր ունեցող հեռուստաալիք՝ ավելի քան հիսուն հաղորդաշարով:
«ԱՐ» հեռուստաընկերությունը ստանալով նոր կյանք որդեգրեց ազգային, մշակութային և կրթական ուղղվածություն: Մասնավորապես եթեր հեռարձակվեցին հեռուստադիտողի կողմից սիրված այնպիսի հաղորդումներ, ինչպիսիք են «Արարման խորհուրդը», «Վարպետների քաղաքը», «Մեր մեծերը», «Պարզ ճշմարտություններ», «Մենք ենք մեր սարերը», «Ոչ միայն հացիվ», «Վերադարձ», «Մեր երեխաները» և էլի մի շարք ուսուցողական, ժամանցային, երաժշտական հաղորդումներ: Բոլորը չնշելով՝ ասեմ միայն, որ սեփական արտադրության հաղորդումները կազմում էին հեռուստաալիքի ամենօրյա եթերաժամի մոտ 65%-ը:
«ԱՐ»-ն իր գործունեության ընթացքում, սրտացավ և պրոֆեսիոնալ թիմային աշխատանքի շնորհիվ, միշտ պաշտպանել է ժողովրդի շահերը՝ հավատարիմ մնալով նրա հոգևոր և բարոյական արժեքներին:
«ԱՐ» հեռուստաընկերության «Ազդարար» լրատվական ծառայությունը միշտ մատուցել է օպերատիվ և անաչառ լրատվություն՝ պահպանելով պետականամետ դիրքորոշումը և ծառայելով մեր ազգային շահերին:
«ԱՐ» հեռուստաընկերությունը հնարավորություն է ընձեռել իր հեռուստադիտողին վայելելու նաև բացառիկ ֆիլմեր:
«ԱՐ» հեռուստաընկերությունն իր հաղորդումներով հեռուստադիտողին ներշնչել է ազգային արժանապատվություն, հպարտություն սեփական պատմության հանդեպ և օգնել է ժողովրդին ճանաչել ինքն իրեն ու սիրել սեփական հայրենիքը:
Շնորհակալություն այսքան տարի մեր աշխատանքը գնահատելու և մեզ հետ լինելու համար», – նշել է Արամ Ղազարյանը։

Армянская телекомпания «АР» прекращает свою деятельность с 21 января в связи с истечением срока лицензии. Об этом заявил директор телекомпании Арам Казарян. Он подчеркнул, что ТК никому не продана и не подарена.
PanARMENIAN.Net приводит полную версию заявления Казаряна.
«С 21 января 2021 года телекомпания «АР» больше не будет в эфире в связи с истечением срока лицензии на деятельность. Телекомпания «АР» никому не продана, не подарена. Даже оборудование и технические средства не будут проданы, подарены.
Начиная с 2003 года благодаря значительным финансам, усилиям и времени, вложенным новыми владельцами, телекомпания «АР» создала телеканал с уникальным почерком с более чем пятьюдесятью программами.
Телекомпания «АР», получив новую жизнь, взяла национальную, культурную и образовательную направленность. В частности, в эфир транслировались такие популярные передачи, как «Таинство творения», «Город мастеров», «Наши великие», «Простые истины», «Мы – наши горы», «Не только хлебом», «Возвращение», «Наши дети» и ряд других познавательных, развлекательных, музыкальных программ. Не перечисляя все, отмечу только, что передачи собственного производства составляли 65% ежедневного эфира телеканала.
В ходе своей деятельности «АР», благодаря профессиональной командной работе, всегда защищала интересы народа, оставаясь верной его духовным и моральным ценностям. Информационная служба «Аздарар» телекомпании «АР» всегда предоставляла оперативную и беспристрастную информацию, сохраняя государственную позицию и служа национальным интересам.
Телекомпания «АР» представляла своим зрителям также возможность наслаждаться исключительными фильмами. Своими передачами телекомпания «АР» внушала телезрителям чувство национального достоинства, гордость за собственную историю и помогала народу познать самого себя и любить свою Родину.
Мы благодарим вас за то, что столько лет ценили наш труд и были с нами», – говорится в сообщении директора телекомпании «АР» Арама Казаряна.