Հունվարի 22-ի որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 5 զինծառայողի մարմին Վարանդայի (Ֆիզուլի) ուղղությունից, PanARMENIAN.Net-ի հետ զրույցում հայտնեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
Զինծառայողների ինքնությունը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Որոնողական աշխատանքներն իրականացվել էին Վարանդայի, Բերձորից հարավ՝ Իշխանաձոր-Այգեհովիտ և Որոտանի ուղղություններով։
Հունվարի 23-ին որոնողական աշխատանքեր իրականացվելու են Մատաղիսի, Վարանդայի (Ֆիզուլի), Քաշաթաղի շրջանի ուղղություններով:
44-օրյա պատերազմի ավարտից մինչ օրս կատարված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1256 աճյուն:

The remains of five Nagorno-Karabakh servicemen were recovered from Fizuli on Friday, January 22, according to Hunan Tadevosyan, the head of the Department of Information and Public Relations of Karabakh's State Service for Emergency Situations.
The bodies will undergo forensic examination to determine their identities, Tadevosyan told PanARMENIAN.Net.
Since November 13, the Nagorno-Karabakh rescue teams have found the bodies and remains of 1256 soldiers and civilians. Family members and parents of missing soldiers are also participating in the process.
Search operations will continue on Friday, particularly in Mataghis, Varanda and Kashatagh, Tadevosyan added.