Ադրբեջանը 30 զինծառայողի մարմին է փոխանցել հայկական կողմին, տեղեկացնում է Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
Հունվարի 23-ին ԱԻ պետական ծառայության փրկարարական ջոկատները որոնողական աշխատանքներ են իրականացրել Վարանդայի (Ֆիզուլի), Քաշաթաղի հարավային թևում և Մատաղիս շրջաններում:
Փոխանցված մարմիններն անճանաչելի են: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն՝ ինքնությունը պարզելու նպատակով:
Ադրբեջանական կողմը չի տեղեկացրել, թե որ շրջաններից են հայտնաբերվել մարմինները։
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 23-ը հայտնաբերվել է 1281 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքներին մասնակցում են նաև զոհված կամ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները, ինչպես նաև ռազմագործողություններին մասնակցած կամ տարածքին ծանոթ ուղեկցող-կամավորները:

The Azerbaijani side has handed over the remains of 30 Nagorno-Karabakh troops to the Armenian side, the Karabakh authorities reported Sunday, January 24.
All the bodies are unrecognizable, a forensic examination has been ordered to identify them, Karabakh's State Emergency Service said. The Azerbaijani side, meanwhile, has failed to inform the Armenian side in which parts of the zone of hostilities the remains were discovered.
1281 bodies were recovered between November 13 to January 23. Search and rescue operations continue in Jrakan (Jabrail), Varanda (Fizuli) and Hadrut regions.