Հունվարի 24-ին Արցախում որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 2 աճյուն, մեկը՝ Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանից, մյուսը՝ Հադրութի շրջանի Տումի գյուղի տարածքից:
Վերջինս, նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձ է, փոխանցում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից:
Հայտնաբերված աճյունների ինքնությունը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 24-ը, Արցախի փրկարարական ջոկատները հայտնաբերել են 1283 աճյուն, որից 15-ը նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են, ովքեր տարբեր պատճառներով չեն լքել տունը և այդ բնակավայրերն այժմ գտնվում են Արցախի վերահսկողությունից դուրս:
Վերջիններս կամ սպանվել են, կամ ռազմագործողությունների ընթացքում հրետակոծության պատճառով մահացել:
Նախնական տվյալներով՝ 1268-ը զինվորական կամ ռազմագործողություններին մասնակցած կամավորներ ու պահեստազորայիններ են:
Որոնողական աշխատանքները հունվարի 25-ին ընթանում են Վարանդայի (Ֆիզուլի), Ջրականի (Ջաբրաիլ) և Հադրութի շրջաններում, ինչպես նաև Մատաղիս ուղղությունում:

24 января во время поисково-спасательных работ в Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) были обнаружены 2 тела, одно – из района Варанда (Физули), второе – из села Туми Гадрутского района. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям республики.
По предварительным данным, тело, найденное на территории Туми, является гражданским лицом. Была назначена судебно-медицинская экспертиза для установления личности тел.
С 13 ноября по 24 января спасательные группы Арцаха обнаружили 1283 тела, 15 из которых, по предварительным данным – это мирные жители, не покинувшие свои дома по разным причинам. Они были либо убиты, либо погибли в результате обстрелов в ходе боевых действий.
По предварительным данным, 1268 человек – это военные, добровольцы и резервисты, принимавшие участие в боевых действиях, говорится в сообщении.
25 января поисковые работы ведутся в районах Варанда (Физули), Джракан (Джабраил), в Гадрутском районе, а также в направлении Матагис.