25 Հունվար 2021 - 14:18 AMT
Հունվարի լույս 25-ի գիշերը Վրաստանի Քվեմո Փոնիճալա բնակավայրի մոտակայքում անհայտ անձինք քարեր են նետել հայկական բեռնատարների ուղղությամբ, ջարդել որոշ բեռնատարների դիմային ու կողային ապակիները և փախել դեպքի վայրից։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է է Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Սոցցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին, որ հարձակվողները ադրբեջանցիներ են եղել, այլ տեղեկություններով՝ թուրքեր։
«Այնուհետև բեռնատարները պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ հասել են վրաց-հայկական սահման և հատել այն։ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը դեպքի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցել»,- ավում է գրառման մեջ։
Նշվում է, որ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի պատկան մարմինների հետ և միաժամանակ ակտիվ աշխատանք կատարում, որպեսզի մեղավորներն օրենքի շրջանակներում պատասխանատվության ենթարկվեն, և բացառվի նման դեպքերի կրկնությունը:

25 Январь 2021 - 14:19 AMT
25 января, после полуночи, возле населенного пункта Квемо Поничала в Грузии неизвестные забросали камням армянские грузовики, разбили лобовое и боковое стекло некоторых грузовиков, после чего скрылись с места происшествия. Об этом сообщает пресс-служба посольства Армении в Грузии.
При этом в соцсетях и СМИ распространилась информация, что нападавшие были местными азербайджанцами, согласно другим сообщениям – турками.
Как сообщают в посольстве, после нападения грузовики в сопровождении патрульной полиции доехали до грузино-армянской границы и пересекли ее. Министерство внутренних дел Грузии возбудило уголовное дело по факту нападения.
«Посольство Армении в Грузии поддерживает постоянную связь с компетентными органами Грузии и одновременно ведет активную работу, чтобы виновные были привлечены к ответственности в рамках закона, и исключить повторение подобных случаев», – говорится в сообщении.