25 Հունվար 2021 - 14:18 AMT
Հունվարի լույս 25-ի գիշերը Վրաստանի Քվեմո Փոնիճալա բնակավայրի մոտակայքում անհայտ անձինք քարեր են նետել հայկական բեռնատարների ուղղությամբ, ջարդել որոշ բեռնատարների դիմային ու կողային ապակիները և փախել դեպքի վայրից։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է է Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Սոցցանցերում տեղեկություններ տարածվեցին, որ հարձակվողները ադրբեջանցիներ են եղել, այլ տեղեկություններով՝ թուրքեր։
«Այնուհետև բեռնատարները պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ հասել են վրաց-հայկական սահման և հատել այն։ Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը դեպքի առնչությամբ քրեական գործ է հարուցել»,- ավում է գրառման մեջ։
Նշվում է, որ Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը մշտական կապ է պահպանում Վրաստանի պատկան մարմինների հետ և միաժամանակ ակտիվ աշխատանք կատարում, որպեսզի մեղավորներն օրենքի շրջանակներում պատասխանատվության ենթարկվեն, և բացառվի նման դեպքերի կրկնությունը:

Unknown people attacked Armenian cargo trucks in Georgia's Qvemo Ponitchala settlement in the wee hours of Monday, January 25 and threw stones on the vehicles, breaking some windshields and windows and fleeing the scene, the embassy of Yerevan in Tbilisi reports.
Only after the arrival of the vehicles of Georgia's patrol police were the trucks able to hit the road again and reach the Armenian border safely, the Embassy added.
According to the Armenian mission, the Ministry of Internal Affairs of Georgia has initiated a criminal case to probe the case.
The statement from the embassy came hours after media reports alleging that a group of Turks or Azeris had attacked Armenian trucks transporting foods and agricultural produce.