Մարտական գործողությունների վայրերում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 4 զինծառայողի աճյուն, փոխանցում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
«Մատաղիսի ուղղությամբ ադրբեջանցիները դիրքային հատվածում հայտնաբերել և փոխանցել են մեկ զոհվածի աճյուն: Նրա ինքնությունը հայտնի է դարձել գրպանում գտնված վարորդական վկայականով: Նա 1993 թվականին ծնված Աշոտ Լևոնի Խաչատրյանն է՝ պահեստազորային»,- հայտնել են ԱԻՊԾ-ից։
Ջրականի (Ջաբրայիլ) հատվածում հայտնաբերվել է ևս 3 զինծառայողի աճյուն, նրանց ինքնությունը դեռ պարզ չէ։
Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1287 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուն: Հունվարի 26-ին որոնողական աշխատանքներ կիրականացվեն Հադրութի ուղղությամբ։

В результате поисковых работ в местах боевых действий в Нагорном Карабахе обнаружены останки еще 4 военнослужащих. Об этом сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (НКР) Унан Тадевосян.
«В направлении Матагиса азербайджанцы обнаружили и передали армянской стороне останки одного погибшего. Его личность удалось определить благодаря водительскому удостоверению в кармане. Это Ашот Левонович Хачатрян 1993 года рождения, из резервного запаса», – отметил он.
В районе Джракана (Джабраил) обнаружены останки еще трех военнослужащих. Их личности будут установлены в ближайшее время.
В общей сложности, с 13 ноября в результате поисковых работ обнаружены останки 1287 погибших военнослужащих и гражданских лиц. 26 января 2 отряда будут вести поиски в направлении Гадрута.