ՀՀ վարչապետ մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը պատրաստվում է բողոքարկել Նիկոլ Փաշինյանի, վարչապետի աշխատակազմի և իր դեմ դատական գործի շրջանակում կայացված վճիռը, փոխանցում է Armenpress-ը։
«Ծանոթացա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, վարչապետի աշխատակազմի և իմ դեմ դատական գործի շրջանակում այսօր Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի կայացրած վճռին: Համաձայն չլինելով որոշման հետ՝ պատրաստվում ենք դիմել Վերաքննիչ դատարան՝ այն բողոքարկելու նպատակով»,- հայտարարել է Գևորգյանը:
Հունվարի 25-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը հրապարակել է վճիռը` Խաչատրյաններն ընդդեմ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Մանե Գևորգյանի քաղաքացիական գործով, որը հարուցվել էր Գագիկ, Գուրգեն և Արտյոմ Խաչատրյանների պահանջով` Մանե Գևորգյանի կողմից 2020 թվականի ապրիլի 28-ին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրված գրառման համար: Խաչատրյանները հայցով պահանջում էին ներողություն խնդրել իրենց հասցեին կատարված վիրավորանք հանդիսացող արտահայտության համար, ինչպես նաև հերքել զրպարտություն հանդիսացող տեղեկությունները: Դատարանը բավարարել է պահանջը և պարտավորեցրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հերքել ու ներողություն խնդրել իր խոսնակ Մանե Գևորգյանի էջով Գագիկ, Գուրգեն և Արտյոմ Խաչատրյանների հասցեին վիրավորանք և զրպարտություն հնչեցնելու համար։

27 Январь 2021 - 08:18 AMT
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Мане Геворгян намерена обжаловать решение, принятое судом общей юрисдикции города Еревана в рамках иска против нее, Пашиняна и его аппарата. Об этом она заявила, коснувшись решения, вынесенного судом на основании иска семьи Хачатрянов, пишет «Арменпресс».
25 января суд общей юрисдикции города Еревана постановил, что Никол Пашинян должен принести извинения главам армянской группы компаний «Галакси» Гагику, Гургену и Артему Хачатрянам за запись пресс-секретаря премьера Мане Геворгян в Facebook.com от 28 апреля, которую Хачатряны посчитали оскорбительной и дискредитирующей.
«Я ознакомилась с вынесенным судом общей юрисдикции города Еревана решением в рамках судебного дела против премьер-министра Никола Пашиняна, аппарата премьер-министра и меня. Мы не согласны с решением, собираемся подать апелляцию в Апелляционный суд», – сказала Геворгян.
После 2018 года уголовные дела были возбуждены в отношении бывшего главы Комитета госдоходов, бывшего министра финансов РА Гагика Хачатряна и его сыновей. Хачатрян обвиняется в присвоении, растрате в особо крупных размерах и ее организации, пособничестве в отмывании денег в особо крупных размерах, злоупотреблении служебным положением, получении взятки в особо крупных размерах и фальсификации официальных документов.