Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում ադրբեջանական կողմը հայկականին է փոխանցել ևս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն՝ առանց նշելու գտնվելու վայրի մասին որևէ տեղեկություն, հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Նախնական տվյալներով՝ նրանք պահեստազորայիններ են, ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ընդհանուր առմամբ, մինչ օրս հայտնաբերվել է 1318 աճյուն, որից 15-ը, նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիականներ են, մյուսները՝ ռազմագործողություններին մասնակցած զինծառայողներ, պահեստազորայիններ կամ կամավորներ:
Արցախի փրկարարները հունվարի 27-ին որոնողական աշխատանքներն իրականացնում են Մարտունու (Ներքին Ճարտարի ուղղություն), Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Հադրութի շրջաններում:

The Azerbaijani side has returned the remains of 31 Armenian troops to Nagorno-Karabakh in the region of Varanda (Fizuli), Karabakh authorities reported Tuesday, January 26.
According to preliminary information, all the soldiers were from the reserve forces, and a forensic examination has been ordered to identify them, Karabakh's State Emergency Service said. The Azerbaijani side, meanwhile, has failed to inform the Armenian side in which parts of the zone of hostilities the remains were discovered.
1318 bodies were recovered as of January 26. Search and rescue operations continue in Martuni, Varanda and Hadrut.