Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում ադրբեջանական կողմը հայկականին է փոխանցել ևս 31 զոհված զինծառայողի աճյուն՝ առանց նշելու գտնվելու վայրի մասին որևէ տեղեկություն, հայտնում են Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից։
Նախնական տվյալներով՝ նրանք պահեստազորայիններ են, ինքնությունը պարզելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ընդհանուր առմամբ, մինչ օրս հայտնաբերվել է 1318 աճյուն, որից 15-ը, նախնական տվյալներով՝ քաղաքացիականներ են, մյուսները՝ ռազմագործողություններին մասնակցած զինծառայողներ, պահեստազորայիններ կամ կամավորներ:
Արցախի փրկարարները հունվարի 27-ին որոնողական աշխատանքներն իրականացնում են Մարտունու (Ներքին Ճարտարի ուղղություն), Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Հադրութի շրջաններում:

В районе Варанда (Физули) Нагорного Карабаха азербайджанская сторона передала армянской стороне тела еще 31 погибшего военнослужащего, не указав их местонахождение. Об этом сообщает пресс-служба Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики).
По предварительным данным, это тела резервистов. Для установления их личности была назначена судебно-медицинская экспертиза.
Всего с 13 ноября обнаружено 1318 тел, 15 из которых, по предварительным данным, гражданские лица, остальные – военнослужащие, резервисты или добровольцы.
27 января спасатели Арцаха проводят поисковые работы в районах Мартуни (по направлению Неркин Чартар), Варанда (Физули) и Гадруте.