Ադրբեջանցիները շարունակում են անհետ կորած զինծառայողների հեռախոսներից նրանց ծնողներին ու հարազատներին գրել ու հույսեր ներշնչել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։
«Ամեն դեպքում իր ձևով, տարբեր հնարքրներ են փորձում։ Մեկ զինվորի անունից են գրում, մեկ՝ այլ մարդու, մեկ զինվորի անունից ինչ-որ մի բան են լայքում ու հետո անջատվում օրերով, հետո նորից մի փոքր բան անում ու կորում։ Կամ մեկ այլ անձի անունից գրում, հույսեր տալիս ու էլի կորում։ Մինչև հիմա շարունակում են մարդկանց ցավ պատճառել»,-գրել է Մարտիրոսյանը։
44-օրյա պատերազմից հետո հայկական կողմը դեռ գերիներիներ ու անհետ կորածների մասին հստակ տեղեկություն չի տվել․ պաշտոնապես նշվում է, որ անհետ կորած որոշ զինծառայողներ կարող են գերության մեջ լինել, նրանց անունները չի հրապարակվում՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։

3 Февраль 2021 - 11:21 AMT
Азербайджанцы продолжают писать SMS-сообщения родителям и родственникам пропавших без вести армянских военнослужащих с их телефонов. Об этом сообщил медиаэксперт Самвел Мартиросян, отметив, что эти сообщения дают родственникам военнослужащих надежду на то, что они все еще живы.
«Азербайджанцы используют разные уловки. То пишут от имени военнослужащего, то от имени другого человека, то лайкают что-то с профиля солдата, а потом на несколько дней отключаются, после делают еще что-то и вновь пропадают. А иногда пишут от имени другого человека, вселяют надежду и вновь исчезают. До сих пор продолжают причинять людям боль», – отметил Мартиросян.
После окончания войны в Карабахе армянская сторона еще не опубликовала точных списков пленных и пропавших без вести. По данным российских СМИ, в списке военнопленных армянской стороны значатся более 140 имен.