3 Փետրվար 2021 - 11:07 AMT
Փետրվարի 2-ին Արցախում կատարվել է 94 թեստավորում, որի արդյունքում հաստատվել է կորոնավիրուսի 8 նոր դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Ստացիոնար բուժում է ստանում 21 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերն ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում, ընդհանուր առմամբ, 2021 թվականին կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2029 քաղաքացու հետազոտություն, որից 465-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
ԱՀ առողջապահության նախարարության «Համաճարակաբանության և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի մասնագետների կողմից շարունակվում են հակահամաճարակաբանական միջոցառումները, ինչպես նաև թեստավորման համար նմուշառում իրականացնել հաստատված դեպքի կոնտակտավորներից:

3 Февраль 2021 - 12:33 AMT
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике) за сутки подтверждено 8 новых случаев коронавируса. Об этом сообщает министерство здравоохранения Арцаха.
Новые инфицированные – контактные лица ранее подтвержденных различных очагов.
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получает 21 пациент, пациенты с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В обшей сложности, в Арцахе с целью лабораторного выявления коронавируса в 2021 году было проведено исследование 2029 граждан, из которых у 465 зарегистрированы положительные результаты анализов.