Փետրվարի 8-ին Հայաստանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին։
Մեկ ժամից ավելի տևած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում և Արցախում ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների հեռանկարներին ինչպես նաև տնտեսական, սոցիալական և հումանիտար բնույթի մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առաջին խորհրդական Կլեր Լը Ֆլեշերը և ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

First Armenian President Levon Ter-Petrosyan on Monday, February 8 met the French Ambassador to Yerevan, Jonathan Lacôte, the ex-President's office reports.
Meeting at Ter-Petrosyan's residence, the two discussed the situation in Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh), the internal political developments in Armenia, as well as a number of economic, social and humanitarian issues.
First Counselor of the French Embassy in Armenia Claire Le Flécher and the Director of the Office of the First President, Avetis Avagyan, participated in the meeting as well.