Փետրվարի 8-ին Հայաստանի առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին։
Մեկ ժամից ավելի տևած զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել Հայաստանում և Արցախում ստեղծված իրավիճակին, Հայաստանի ներքաղաքական զարգացումների հեռանկարներին ինչպես նաև տնտեսական, սոցիալական և հումանիտար բնույթի մի շարք հարցերի։
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան առաջին խորհրդական Կլեր Լը Ֆլեշերը և ՀՀ առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 8 февраля принял в своем частном доме чрезвычайного и полномочного посла Франции в РА Джонатана Лакота. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь первого президента Арман Мусинян.
В ходе беседы, которая длилась более часа, стороны коснулись сложившейся в Армении и Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) ситуации, перспектив внутриполитического развития Армении, а также ряда экономических, социальных и гуманитарных вопросов.
На встрече присутствовали первый советник посольства Франции в Армении Клэр Ле Флешер и директор офиса первого президента Республики Армения Аветис Авагян.