Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեիին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 42-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Նա նշել է, որ բարդ աշխարհաքաղաքական իրավիճակը նորովի է կարևորում Իրանի հետ բարեկամությունը:
Ռոհանիին ուղղված շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է․ «Հայաստանի և Իրանի միջև դարավոր բարեկամությունն ու պատմական խոր ավանդույթները լավագույն հիմքն են փոխշահավետ համագործակցության զարգացման և խորացման համար:
Տարածաշրջանում ստեղծված բարդ աշխարհաքաղաքական իրավիճակն առավել մեծ կարևորություն է տալիս երկկողմ փոխշահավետ ծրագրերի շուտափույթ և լիակատար իրականացմանը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների և տարածաշրջանի»:
Խամենեիին ուղղված ուղերձում ասված է. «Տարածաշրջանում ստեղծված բարդ իրավիճակը նորովի է կարևորում մեր ժողովուրդների միջև առկա բարեկամությունը և փոխադարձ հարգանքը՝ հնարավորություն ընձեռելով առավել խոր փոխգործակցության:
Հայաստանը վճռական է բարեկամ Իրանի հետ առաջ մղելու երկկողմ փոխշահավետ համագործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների և տարածաշրջանի:
Ձերդ Վսեմությանը մաղթում եմ քաջառողջություն և արևշատություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»:

The complicated geopolitical situation in the region gives greater importance to the full implementation of mutually beneficial programs between Armenia and Iran, Prime Minister Nikol Pashinyan said when congratulating the Islamic Republic on the occasion of the 42nd anniversary of the Islamic Revolution.
In a letter addressed to Iranian President Hassan Rouhani, Pashinyan said the centuries-old friendship and the deep-rooted traditions are the best pledge for developing and deepening mutually beneficial cooperation between Armenia and Iran.
Pashinyan also sent a message to and Supreme Leader Seyed Ali Khamenei and said that the "the complicated regional situation highlights the friendship and mutual respect between our two peoples and calls for deeper cooperation."
"Armenia is firmly determined to promote mutually beneficial cooperation with friendly Iran to the benefit of our peoples and the region, in general,” the PM added.
The anniversary of the Islamic Revolution commemorates the protests that led to the downfall of the Pahlavi dynasty and the installation of the Islamic Revolutionary headed by Ayatollah Khomeini.