Իրանցի գործարարները հետաքրքրվում են ՀՀ-ում ներդրումների հնարավորություններով՝ Իրանում ՀՀ դեսպան Արտաշես Թումանյանն ընդունել է Հյուսիսային Խորասան նահանգի առևտրի պալատի նախագահ Սայիդ Փուր Աբադիին և նահանգի մի շարք գործարարների։ Այդ մասին տեղեկացնում է Իրանում ՀՀ դեսպանությունը։
Դեսպան Թումանյանը զրուցակիցներին ներկայացրել է Հայաստանի գործարար միջավայրի վիճակը և տնտեսության առանձնահատկությունները։
Հյուրերը հետաքրքվել են Հայաստանում տնտեսական գործունեությամբ զբաղվելու հնարավորություններով։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկա օրերին կազմակերպել Հյուսիային Խորասան նահանգի առևտրի պալատի և գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների այցը Հայաստան:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ որ իրանական 40 ընկերություն կմասնակցի Երևանում կայանալիք հայ-իրանական տեխնոլոգիական համաժողովին։ Իրանի կառավարությունը համաժողովում կներկայացնի այդ երկրի գիտության և տեխնոլոգիաների գծով փոխնախագահ, Գիտության և տեխնոլոգիաների միջազգային փոխգործակցության կենտրոնի տնօրեն Մեհդի Գալե-Նաոին:

Iranian entrepreneurs are interested in doing business in Armenia, according to a statement provided by Armenia's Embassy in Tehran.
Ambassador Artashes Toumanian on Sunday, February 14 hosted Saeed Pourabadi, Head of the Chamber of commerce in North Khorasan, and a number of entrepreneurs from province.
The guests said they were interested in doing investments and running economic activities in Armenia, the Embassy said.
After Ambassador Toumanian briefed the guests on the business environment and the economic peculiarities of Armenia, the sides agreed to arrange a trip for the representatives of N. Khorasan Chamber of commerce and the entrepreneurs in near future.
Armenian Minister of Economy Vahan Kerobyan and Iran’s Minister of Industry, Mining and Trade Alireza Razm Hosseini signed a memorandum of understanding on January 23. Kerobyan said later that as a result of negotiations with the Iranian envoy to Armenia, the countries were willing to increase trade to $1b within six months.