Մարդասիրական արձագանքման կենտրոնի ռուսական ավտոշարասյունը մոտ 185 տոննա բեռ է հասցրել Արցախում պատերազմից հետո եռակողմ հայտարարությամբ Ադրբեջանին անցած Քարվաճառի շրջան, տեղեկացնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Բեռը նախատեսված էր բնակելի տների և սոցիալական օբյեկտների էներգաապահովման և ջրամատակարարման համակարգերի վերականգնման համար։
Ավտոշարասյունը բաղկացած էր «ԿամԱԶ» մակնիշի և ուղեկցող մեքենաներից։ Խաղաղապահների օգնությամբ Քարվաճառ են տեղափոխվել գեներատորներ, էլեկտրական սարքավորումներ, երկաթբետոնե կոնստրուկցիաներ և շինանյութեր։
Ադրբեջանական կողմին աջակցություն է ցուցաբերվել նոյեմբերի 10-ի Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կնքված եռակողմ հայտարարության դրույթների հիման վրա:

Российские миротворцы доставили 185 тонн груза в перешедший под контроль Азербайджана Кельбаджарский (Карвачарский) район Карабаха. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны РФ.
«Для восстановления систем энергообеспечения и водоснабжения социальных объектов и жилых домов очередная российская колонна Центра гуманитарного реагирования, состоящая из 25 военных автомобилей КамАЗ и машин сопровождения, доставила около 185 тонн груза в Кельбаджарский район (генераторные станции, электрооборудование, железобетонные конструкции и строительные материалы)», – говорится в сообщении.
Содействие было оказано азербайджанской стороне на основе условий трехстороннего соглашения России, Армении и Азербайджана от 10 ноября.
Для контроля за прекращением огня и военных действий в Нагорном Карабахе развернут миротворческий контингент Российской Федерации.