2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից մինչև 2021 թվականի փետրվարի 13-ը ներառյալ կատարվել է 3577 դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն, Aysor.am-ի հարցմանն ի պատասխան տեղեկացրել են առողջապահության նախարարությունից։
Նախարարությունից PanARMENIAN.Net-ին հայտնեցին, որ փետրվարի 13-ի դրությամբ, նրանցից 428 փորձանմուշ գտնվել է ԴՆԹ փորձաքննության փուլում։
Փետրվարի 16-ի դրությամբ, ըստ Արցախի պաշտպանության բանակի հրապարակած ցուցակների՝ հայկական կողմի զոհերի թիվը 2364 է։
Փետրվարի 17-ի դրությամբ՝ Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը հայտնաբերել է 1485 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուն։
Ավելի վաղ Ազգային ժողովում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը հայտարարել էր, որ հայկական կողմի զոհերի թիվը 4000-ը չի անցնելու։

3577 bodies of Armenian troops killed in Azerbaijan's war against Nagorno-Karabakh were examined between September 27 and February 13, health authorities said Thursday, February 18, Aysor.am reports.
As of January 13, the Health Ministry added, 428 bodies needed to be identified through DNA analysis.
Deputy Prime Minister Tigran Avinyan said earlier that the final death toll from the six-week war won't surpass 4000.
Karabakh's Dafense Army, meanwhile, has published the names of 2364 servicemen killed in action, while rescue teams have recovered the bodies or remains of 1485 troops and civilians so far.