ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը ռուս գործընկերներին է փոխանցել ռազմագերիների և գերի ընկած քաղաքացիական անձանց այն ցուցակները, որոնք ուղարկվել են նաև Եվրոպական դատարան։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում՝ վստահություն հայտնելով, որ կարվի առավելագույնը գերիների վերադարձի համար։
«Ռուսաստանի Պետական դումայում և ՌԴ Դաշնությունների խորհրդում այս օրերին «Եդինայա Ռոսիայի» և ՌԴ կոմունիստական կուսակցության խորհրդարանական ղեկավար կազմերի հետ քննարկումների հիմնական թեման Արցախն է՝ հետպատերազմյան Արցախում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամը, ռազմագերիների՝ առանց որեւէ նախապայմանի վերադարձնելու հարցը, անհետ կորածների խնդիրը։
Բնականաբար, ներկայացրել եմ նաև Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակն ու այս իրավիճակի հանգուցալուծման հնարավոր ճանապարհները»,-ասվում է գրառման մեջ։

Lawmaker from the opposition Prosperous Armenia Party Naira Zohrabyan has delivered the lists of Armenian prisoners of war and captives being held in Azerbaijan to her Russian colleagues, Zohrabyan herself said on Facebook.
Zohrabyan noted that the conflict in Karabakh is the main topic of discussions in the State Duma and the Federation Council of Russia. According to her, the humanitarian crisis in post-war Karabakh, the issue of returning prisoners of war without preconditions and the problem of missing persons are high on the agenda.
“I have given to my Russian colleagues the lists of prisoners of war and captured civilians that were sent to the European Court, and I am sure that everything will be done to return the captives,” Zohrabyan said.